Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
na ile wystarcza depilacja laserowa
,

Czy depilacja laserowa jest na zawsze? Trwałość laserowego usuwania owłosienia

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza obecnie metoda usuwania owłosienia. Pozwala na uzyskanie długotrwałych rezultatów, ale nie oznacza to, że włosy na danym obszarze znikną na zawsze. Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować ponowny wzrost owłosienia. Jedno jest pewne – włosy po epilacji nie odrastają w takim stopniu, jak przed zabiegiem. Dla podtrzymania efektów stosuje się tzw. zabiegi przypominające, które odbywają się co 1-2 lata. Dowiedz się więcej na temat trwałości efektów depilacji laserowej.

Na czym polega depilacja laserowa?

Działanie depilacji laserowej opiera się na podgrzewaniu mieszków włosowych, aby zatrzymać wzrost nowych włosów. Mieszki włosowe pozostają w stanie uśpienia na długi czas — znacznie dłużej niż po goleniu i woskowaniu. Na skutek depilacji laserowej mieszki włosowe zostają zniszczone, przez co produkcja nowych włosów jest niemożliwa, przynajmniej tymczasowo. Różne czynniki mogą sprawić, że owłosienie zacznie odrastać. Kiedy włosy po depilacji laserowej odrastają, są jaśniejsze, drobniejsze i mniej liczne niż przed zabiegiem.

Czy depilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze?

Pomimo wysokiego wskaźnika skuteczności, depilacja laserowa nie jest zabiegiem permanentnym. Laserowe usuwanie owłosienia zmniejsza znacząco liczbę niechcianych włosów na danym obszarze. Nie usuwa ich jednak całkowicie. Uszkodzone mieszki włosowe mogą się zregenerować pod wpływem różnych czynników, np. zmian hormonalnych w organizmie.

Dla uzyskania maksymalnych rezultatów należy poddać się serii zabiegów laserowego usuwania owłosienia. Po każdej sesji zauważysz mniejszą liczbę włosów. Wszelkie włosy, które pozostaną lub zregenerują się, będą słabsze zarówno pod względem tekstury, jak i koloru. Po jednej sesji liczba włosów zmniejsza się o maksymalnie 30%, ponieważ tyle mniej więcej włosów znajduje się jednocześnie w fazie anagenu (aktywnego wzrostu).

Od czego zależy trwałość depilacji laserowej?

Głównym warunkiem udanej depilacji laserowej jest wykonanie pełnej serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Zazwyczaj zalecamy od 6 do 8 zabiegów, ale może się to zmienić w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na działanie lasera. Długość odstępów pomiędzy zabiegami zależy od obszaru zabiegu. W przypadku depilacji twarzy wykonujemy zabiegi co 4 tygodnie. Depilacja laserowa bikini rąk, klatki piersiowej, pleców i brzucha wymaga 6-tygodniowych odstępów. Depilację laserową nóg wykonuje się co 8 tygodni.

Na trwałość efektów depilacji laserowej ogromny wpływ ma gospodarka hormonalna. Nagły wzrost niektórych hormonów, np. na skutek menopauzy czy po ciąży, może spowodować odrost części włosków. Niektóre obszary są bardziej podatne na czynniki hormonalne, np. okolice bikini czy górna warga. Aby podtrzymać rezultaty depilacji laserowej, powinnaś odbywać regularne zabiegi przypominające, które wykonuje się 1-2 razy w roku lub rzadziej. Pomagają one zapewnić, że mieszki włosowe nie będą się regenerować.

Usuwanie owłosienia na stałe – czy jest możliwe?

Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia jest właśnie laseroterapia. Inne, mniej popularne metody, które pozwalają na uzyskanie podobnych efektów, to elektroliza i depilacja igłowa. Jednak to depilacja laserowa uznawana jest za najbezpieczniejszą i najmniej kłopotliwą. Chociaż nie ma gwarancji, że po serii zabiegów epilacji włoski już nigdy nie odrosną, niektóre osoby cieszą się permanentną gładkością przez wiele lat, bez konieczności częstego wykonywania zabiegów przypominających.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki