Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
czy można się golić po depilacji laserowej
,

Czy po depilacji laserowej można się golić?

Po depilacji laserowej można, a nawet trzeba się golić przy użyciu maszynki. Metody usuwania owłosienia, polegające na wyrywaniu, nie są wskazane. Golenie skóry maszynką nie uszkadza mieszków włosowych, dzięki czemu kolejne zabiegi depilacji laserowej będą możliwe. Wyjaśniamy, dlaczego po depilacji laserowej należy się ogolić.

Jak działa depilacja laserowa?

Powszechnym błędnym przekonaniem na temat depilacji laserowej jest to, że pojedynczy zabieg wyeliminuje potrzebę golenia na zawsze. Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów epilacji konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Pomiędzy sesjami ze skóry wyrastają włosy, ale z zabiegu na zabieg jest ich coraz mniej. Aby nie zaburzać procesu depilacji laserowej, należy usuwać włosy, przycinając je, czyli najlepiej – używając maszynki do golenia.

Działanie lasera do depilacji opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, znajdującą się w łodydze włosa. Energia rozgrzewa mieszek włosowy i powoduje jego trwałe uszkodzenie. Depilacja laserowa możliwa jest tylko w momencie aktywnego wzrostu włosów (faza anagenu). Na danym obszarze włosy znajdują się na różnych etapach – część jest w fazie wzrostu, a część w fazie uśpienia. Dlatego trzeba wykonać serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, aby wyłapać wszystkie włoski w fazie aktywnego wzrostu.

Włosy na różnych obszarach rosną w różnym tempie. Przerwy między zabiegami epilacji muszą więc być odpowiednio długie. W przypadku depilacji twarzy wynoszą około 4 tygodnie. Depilacja laserowa bikini wymaga 6-tygodniowych odstępów, a depilacja laserowa nóg – 8-tygodniowych.  

Czy po depilacji laserowej można się golić?

Po depilacji laserowej należy się ogolić. Ważne jest jednak, aby nie robić tego od razu. Po zabiegu skóra może być podrażniona, dlatego najlepiej odczekać co najmniej 3-4 dni przed ogoleniem leczonego obszaru. Każde ciało jest inne, więc warto najpierw ogolić mały fragment skóry, aby określić jego wrażliwość. Zabieg wykonuj ostrożnie i uważaj, żeby się nie skaleczyć i nie podrażnić delikatnej skóry.

Bardzo ważne jest też, aby ogolić ciało dzień przed depilacją laserową lub w dniu wizyty. Koniecznie użyj w tym celu maszynki do golenia. Włosy muszą być przycięte przy skórze, a nie wyrwane z mieszków włosowych. Nawet najlepszy laser do depilacji nie będzie skuteczny, jeśli nie będzie w stanie wykryć włosów.

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Kilka dni po zabiegu depilacji laserowej możesz zauważyć wypadanie włosów. Jest to całkowicie normalne i świadczy o tym, że leczenie zadziałało. Wypadające włosy to te, które zostały zniszczone przez laser i już na pewno nie odrosną w najbliższym czasie. Przed goleniem rozważ złuszczenie skóry, aby pozbyć się wszystkich zniszczonych włosów. Ten krok nie jest konieczny, ale na pewno podniesie skuteczność golenia.

W pielęgnacji skóry po usuwaniu owłosienia laserem bardzo istotna jest ochrona przeciwsłoneczna. Zarówno w trakcie serii zabiegów, jak i przez około 4 tygodnie po jej zakończeniu, unikaj opalania. Podczas ewentualnej ekspozycji skóry na słońce, używaj wysokich filtrów przeciwsłonecznych.

Jak często trzeba się golić po depilacji laserowej?

Wraz z kolejnymi zabiegami depilacji laserowej spada częstotliwość golenia. Jeśli kiedyś musiałaś golić się co trzy dni, po 1-2 zabiegach epilacji może uda ci się ograniczyć do jednego zabiegu w tygodniu. Po wykonaniu pełnej serii zabiegów owłosienie na danym obszarze nie powinno już odrastać nawet przez kilka lat. Miej jednak na uwadze, że z czasem, pod wpływem różnych czynników (np. hormonalnych), mogą pojawić się pojedyncze włoski. Dlatego nasi specjaliści zalecają regularne wykonywanie zabiegów przypominających, które odbywają się z częstotliwością 1-2 razy do roku lub rzadziej.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących depilacji laserowej, umów się na konsultację z naszymi specjalistami – zachęcamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki