Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Czy depilacja laserowa jest szkodliwa?

Depilacja laserowa to zabieg pożądany przez wiele osób. Pozwala w prosty i stosunkowo bezpieczny sposób pozbyć się nadmiernego owłosienia praktycznie na stałe. Zabieg wiąże się z niskim ryzykiem powikłań, jeśli wykonywany jest po wykluczeniu przeciwwskazań. Pewne krótkotrwałe skutki uboczne szybko mijają, pozostawiając gładką i zdrową skórę. W dzisiejszym artykule przeczytasz więcej na temat możliwych skutków ubocznych po depilacji laserowej.

Zaczerwienienia po depilacji laserowej – efekt tymczasowy

Bezpośrednio po laseroterapii skóra jest podrażniona, co może objawiać się zaczerwienieniem, drobnymi guzkami, krostkami. Objawy te pojawiają się tylko na obszarze, który został poddany działaniu lasera. Są one tymczasowe i zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin. Aby złagodzić zaczerwienienie po depilacji laserowej i przyspieszyć regenerację, można użyć specjalnego kremu chłodzącego zaleconego przez kosmetologa lub wykonać zimne okłady z kostek lodu. Po depilacji laserowej unikaj tradycyjnych kosmetyków myjących i złuszczających, ponieważ mogą one pogłębić podrażnienia.

Czy laser do depilacji może oparzyć skórę?

Lasery działają na mieszki włosowe, wywołując efekt termiczny, co przy nieodpowiednim wykonaniu procedury może doprowadzić do drobnych oparzeń. Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa zabiegu i po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań, nie ma ryzyka uszkodzenia skóry i wystąpienia pęcherzy. W profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, wyposażonego w skuteczne systemy chłodzenia skóry, takie powikłania praktycznie się nie zdarzają. Jeśli jednak zaniepokoi Cię wygląd skóry po depilacji laserowej, niezwłocznie zadzwoń do nas i skonsultuj się z kosmetologiem, wykonującym zabieg. W razie potrzeby zastosujemy odpowiednie środki zaradcze.

Profesjonalnie wykonana depilacja laserowa – najbezpieczniejszy sposób na usunięcie owłosienia

Większość problemów, jakie mogą wystąpić po zastosowaniu profesjonalnego lasera do depilacji, np. Motus, to mało uciążliwe objawy, które znikają maksymalnie po kilku dniach. Skutki uboczne po depilacji laserowej są minimalne w porównaniu z innymi metodami usuwania owłosienia. Zabiegi polegające na wyrywaniu włosków, np. depilacja woskiem, mogą doprowadzić do bolesnego wrastania włosków, które może nawet przerodzić się w zapalenie mieszków włosowych. Podczas golenia maszynką nietrudno się skaleczyć, a niezachowanie ścisłej higieny w trakcie tego zabiegu stwarza ryzyko poważnych infekcji. Depilacja laserowa eliminuje tego rodzaju dolegliwości.

Jak zadbać o skórę po epilacji, aby uniknąć powikłań?

To, jak zareaguje Twoja skóra po depilacji laserowej, zależy w dużej mierze również od Ciebie – od tego, czy będziesz stosować się do zaleceń kosmetologa. Podstawową zasadą jest rezygnacja z opalania przed każdym zabiegiem depilacji laserowej, a także na około 4 tygodnie po zakończeniu terapii. Jeśli z jakichś powodów musisz wyeksponować depilowany obszar na działanie słońca, musisz pamiętać o zastosowaniu wysokiego filtra przeciwsłonecznego – najlepiej SPF 50+. W przeciwnym wypadku na skórze mogą wystąpić trudne do usunięcia uszkodzenia słoneczne.

Na ewentualne podrażnienia po depilacji laserowej kosmetolog przekaże Ci listę zalecanych preparatów łagodzących skórę. Ulgę mogą sprawić zimne okłady, a także żel aloesowy. Unikaj kosmetyków, zawierających drażniące substancje, np. alkohol. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu i długich, gorących kąpieli.

Jeśli wahasz się jeszcze, czy zdecydować się na zabieg depilacji laserowej, umów się na konsultację z naszymi specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki