Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
ile zabiegów depilacji laserowej wystarcza
,

Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzebujesz, by cieszyć się idealną gładkością?

Depilacja laserowa to skuteczny, prosty i praktycznie bezbolesny sposób na uzyskanie idealnie gładkiej skóry. Z pomocą naszego profesjonalnego zespołu z Kliniki Miracki w Katowicach pozbędziesz się zbędnych włosków z newralgicznych obszarów na wiele lat. Zastanawiasz się, ile zabiegów potrzebujesz, aby uzyskać trwałe rezultaty? Wyjaśniamy.

Jak działa laserowa depilacja?

Jest to zabieg, który trwa od kilku do kilkunastu minut. Wykonywany jest bez znieczulenia. Procedurę przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog, który przykłada głowicę lasera do leczonego obszaru i wykonuje serię impulsów. Światło lasera wnika w mieszek włosowy i pod wpływem kontaktu z melaniną wywołuje efekt termiczny. Mieszek włosowy zostaje podczas depilacji laserowej trwale uszkodzony i nie jest już w stanie wytworzyć nowego włosa.

Dlaczego laserowe usuwanie owłosienia trzeba powtarzać?

Jak w przypadku wielu zabiegów laserowych, również depilację należy wykonywać w seriach. Głównym powodem jest to, że włosy przechodzą przez różne fazy wzrostu, a światło laserowe działa tylko w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Ponieważ w danym momencie tylko część włosów na ciele znajduje się w anagenie, konieczne jest powtórzenie terapii po upływie określonego czasu. W ustaleniu planu leczenia istotne jest również miejsce na ciele, które poddajemy depilacji.

Ilu sesji wymaga depilacja laserowa?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każda osoba jest inna, więc bez wstępnej konsultacji trudno dokładnie określić, ile sesji będzie potrzebnych. Przeciętna seria depilacji laserowej to od 6 do 8 zabiegów, co pozwala na usunięcie wszystkich włosków z danego obszaru u większości osób. Podczas konsultacji ze specjalistą z naszej katowickiej kliniki dowiesz się dokładnie, ile zabiegów potrzeba w Twoim konkretnym przypadku. 

Ważne jest, aby trzymać się ustalonego z kosmetologiem harmonogramu i przestrzegać nie tylko liczby zabiegów, ale również długości przerw między nimi. To wszystko wpływa na późniejsze efekty. W przypadku depilacji laserowej twarzy, szyi czy karku zabiegi wykonuje się co 4 tygodnie. Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową bikini lub pośladków, do gabinetu zaprosimy Cię co 6 tygodni. Depilację laserową nóg, np. Vectus i pleców wykonujemy co 8 tygodni.

Co zrobić, żeby depilacja laserowa przebiegała gładko?

Stosując się wszystkich do zaleceń przed i po zabiegu, również masz wpływ na skuteczność depilacji laserowej. Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia należy dokładnie ogolić obszar poddawany depilacji. Użyj do tego celu zwykłej maszynki do golenia. Wosk, pęseta czy depilator są przeciwwskazane. Ogolona skóra ułatwia penetrację lasera i namierzenie aktywnych mieszków włosowych.

Dla skuteczności i bezpieczeństwa epilacji ważny jest brak opalenizny, również tej sztucznej, wywołanej samoopalaczem. Bezpośrednio przed zabiegiem laserem nie stosuj na skórę żadnych kosmetyków, w tym balsamów, dezodorantów, makijażu i perfum. Twoja skóra powinna być świeża, czysta i wolna od jakichkolwiek produktów. Niektóre substancje zawarte w konwencjonalnych kosmetykach mogą powodować komplikacje podczas leczenia laserowego, dlatego ważne jest, żeby o wszystkim powiedzieć kosmetologowi. Specjalista poinformuje Cię, jakie kosmetyki, leki, suplementy diety czy zioła powinieneś odstawić na kilka dni przed wizytą, aby depilacja laserowa przebiegła w pełni bezpiecznie.

Kiedy widać efekty depilacji laserowej?

Wiele osób zauważa wyraźne przerzedzenie i osłabienie włosów już po jednej sesji. Należy jednak pamiętać, że moment pojawiania się efektów jest kwestią indywidualną i zależy od tego, jak dany organizm reaguje na laser. Po każdym kolejnym zabiegu wypada coraz więcej włosków. Ponieważ do całkowitego usunięcia owłosienia z danego obszaru potrzeba kilku sesji, należy spodziewać się, że po pierwszych zabiegach włosy będą w pewnym stopniu odrastać, jednak będą one dużo cieńsze i słabsze od włosów sprzed zabiegu.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki