NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Czy implanty piersi trzeba wymieniać?

Operacja powiększania piersi jest zabiegiem bardzo cenionym wśród pacjentek chirurgii plastycznej na całym świecie. Implanty piersiowe pozwalają skorygować zarówno kształt, jak i wielkość biustu. Obecnie stosowane wkładki to produkty wysokiej jakości, które często mają dożywotnią gwarancję i nie wymagają wymiany, o ile same się na nią nie zdecydujemy. Należy być jednak świadomym, że z różnych przyczyn losowych konieczna może być ponowna korekta piersi. Na jak długo zwykle wystarczają implanty? Jakie są powody ich wymiany?

Na czym polega powiększanie biustu implantami?

Operacja powiększania piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i trwa około dwóch godzin. Poprzedza ją konsultacja wstępna, podczas której chirurg dobiera rodzaj implantów piersiowych oraz metodę ich wszczepienia. Do wyboru są wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Takie implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi. Wkładki umieszcza się na trzy sposoby: pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy lub w sposób, który łączy obie te metody. Przestrzeń, w której ma zostać umieszczony implant, jest dokładnie wymierzona, co wymaga od chirurga ogromnej wprawy i doświadczenia. Po ulokowaniu implantu krwawiące naczynka zostają zamknięte, a rana zszywana warstwowo, aby blizny były jak najmniej widoczne.

Na koniec zakładane są opatrunki oraz specjalny biustonosz, którego nie należy zdejmować przez okres jednego miesiąca. Po zabiegu konieczna jest dwudniowa hospitalizacja. Rekonwalescencja trwa około 14 dni. Do aktywności fizycznej można (a nawet trzeba) wrócić po około trzech miesiącach. Prowadzenie aktywnego trybu życia, odpowiednie nawadnianie organizmu (wypijanie około 2 litrów wody dziennie) i zdrowe odżywianie pozwala na utrzymanie implantów piersiowych w doskonałej formie przez wiele lat.

Na ile lat wystarczają implanty piersiowe?

Najnowocześniejsze implanty piersiowe produkowane są z najwyższej jakości materiałów i bardzo często mają dożywotnią gwarancję producenta. Oznacza to, że odpowiednio zadbanie, nie muszą być wymieniane, o ile pacjentka sama nie zechce poddać się kolejnej operacji, by powiększyć, pomniejszyć lub zmienić kształt biustu.

Czasem zachodzi konieczność ponownego wykonania operacji powiększenia biustu implantami na skutek losowych przypadków, takich jak komplikacje po zabiegu, które zdarzają się niezwykle rzadko czy urazy mechaniczne. Sygnałem alarmującym o naruszeniu struktury implantu piersiowego jest obrzęk i ból piersi.

Przyczyny ponownej korekty piersi

Ponowna korekta piersi po wszczepieniu implantów piersiowych wykonywana jest z różnych powodów – zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych. Rzadko przyczyną jest nieprawidłowo wykonana pierwsza operacja czy wadliwy implant. Częściej chodzi o zmianę wyglądu lub wymianę wkładki na nowocześniejszą.

Przyczyny wymiany implantów piersiowych:

 • chęć ponownej zmiany rozmiaru piersi lub poprawienia kształtu biustu,
 • utrata jędrności piersi, np. po ciąży i karmieniu piersią,
 • utrata objętości implantów,
 • nieprawidłowy dobór implantu – może być widoczny przez skórę (gdy jest zbyt duży) lub może nadawać piersiom sztuczny wygląd,
 • wytworzenie się tzw. torebki włóknistej wokół implantu, która powoduje, że pierś staje się twarda i ulega deformacji,
 • pęknięcie implantu piersiowego, które może być spowodowane urazem podczas upadku, silnego uderzenia czy wypadku drogowego,
 • odrzucenie implantu przez organizm (ryzyko odrzucenia implantów jest niezmiernie rzadkie),
 • pojawienie się na rynku nowszych implantów piersiowych, które są na przykład bardziej naturalne w dotyku.

Zastanawiasz się nad operacją powiększania piersi implantami? Umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie lub Katowicach i dowiedz się więcej na temat zabiegu.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki