NOWOŚĆ! Voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Jaką metodę powiększania piersi wybrać – implanty czy lipotransfer?

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na powiększanie piersi implantami lub tkanką tłuszczową. Czym charakteryzują się obie metody? Który zabieg wybrać?

Powiększanie biustu implantami

Implanty piersiowe to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym – substancjami neutralnymi i w pełni bezpiecznymi dla organizmu. Dobrze dobrane implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi, a efekt końcowy operacji powiększania piersi, wykonanej przez doświadczonego specjalistę, wygląda estetycznie i naturalnie.

Powiększenie biustu implantami to inwazyjna operacja chirurgiczna, która wiąże się z zastosowaniem znieczulenia ogólnego, dlatego istnieje do niej wiele przeciwwskazań. Chirurg wykonuje odpowiednie cięcia, a następnie wszczepia wkładki w odpowiedni sposób:

 • pod gruczoł piersiowy,
 • pod mięsień piersiowy,
 • stosując metodę mieszaną, która łączy oba powyższe sposoby.

Konieczne jest bardzo precyzyjne wymierzenie przestrzeni, w której umieszczany jest implant, ponieważ od tego zależy ostateczny efekt zabiegu. Na koniec zamykane są krwawiące naczynka oraz zakładane szwy i opatrunki. Przez miesiąc pacjentka musi nosić specjalny biustonosz uciskowy. Rekonwalescencja trwa 7-14 dni, a do aktywności fizycznej można wrócić po 1-3 miesiącach.

Poprawa wyglądu biustu następuje po około 3 miesiącach, a optymalne rezultaty powiększania piersi kształtują się w ciągu roku. Efekty zabiegu są trwałe. Pacjentka może cieszyć się atrakcyjnym biustem nawet przez całe życie. Wymiana implantów zwykle nie jest konieczna.

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową

Prawdziwą innowacją w dziedzinie powiększania piersi jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, tzw. lipotransfer lub lipofilling. Chociaż zabieg ten nie spowoduje spektakularnej zmiany, to jego efekty są wyjątkowo naturalne. Tkanka tłuszczowa bez dodatku syntetycznych substancji to bezpieczny i hipoalergiczny materiał wypełniający o bardzo naturalnych właściwościach.

Zabieg powiększania biustu tkanką tłuszczową wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Materiał do zabiegu pobierany jest z części ciała, w której znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej, np. z okolic brzucha. Jest to więc nie tylko sposób na powiększenie piersi, ale też wyszczuplenie innego obszaru. Odessana tkanka tłuszczowa poddawana jest separacji z zastosowaniem opatentowanej technologii filtrów F.P.U. (Fat Processing Unit). Dzięki temu komórki tłuszczowe charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Tkanka tłuszczowa wstrzykiwana jest przez lekarza precyzyjnie w ściśle określone punkty biustu. Cała procedura trwa około 2 godziny. Lipotransfer nie wymaga rekonwalescencji – jest to zabieg, po którym od razu można wrócić do pracy i normalnego, codziennego funkcjonowania.

Zabieg ma nie tylko właściwości wypełniające i ujędrniające, ale też stymuluje skórę do przebudowy włókien kolagenowych. Efekty powiększania piersi tłuszczem utrzymują się przez wiele lat w praktycznie niezmienionej formie.

Implanty czy powiększanie piersi tłuszczem – co wybrać?

Wyboru metody powiększania piersi dokonuje się podczas konsultacji z chirurgiem plastycznym. Rozmowa ze specjalistą obejmuje nie tylko weryfikację przeciwwskazań i kwalifikację do zabiegu, ale też omówienie faktycznych potrzeb pacjentki. Małe piersi to pojęcie bardzo subiektywne i niezmiernie często zdarza się, że problem nie leży w rozmiarze, a jedynie w postrzeganiu samej siebie lub braku akceptacji własnego wyglądu. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości specjalista może dodatkowo zalecić konsultację z psychologiem.

Chociaż operacja powiększania biustu o kilka rozmiarów implantami może przynieść naprawdę spektakularne efekty, w wielu przypadkach rekomendowane jest bardziej naturalne i mniej inwazyjne powiększanie piersi tłuszczem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod powiększania piersi, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie i Katowicach.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki