NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Plastyka piersi metodą Ribeiro – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Metoda Ribeiro to sposób modelowania biustu stosowany w chirurgii plastycznej od lat. Plastyka piersi odbywa się z wykorzystaniem tzw. autoimplantu, czyli własnych tkanek. Wyjaśniamy, na czym polega ta metoda i jakie daje efekty.

Plastyka piersi metodą Ribeiro – dla kogo?

Wskazania do plastyki piersi metodą Ribeiro to:

 • zbyt duże piersi,
 • biust nieproporcjonalny w stosunku do sylwetki,
 • opadające piersi, utrata jędrności po ciąży lub odchudzaniu,
 • asymetryczne piersi lub brodawki.

Metoda Ribeiro to zabieg przeznaczony dla kobiet, które ze względu na przebyte ciąże, karmienie piersią czy intensywne odchudzanie pragną podnieść swoje piersi i nadać im atrakcyjny kształt. Operacja plastyczna biustu z zastosowaniem tej metody najczęściej wykonywana jest u kobiet, które posiadają zbyt duży biust, ale nie jest to jedyne wskazanie. Plastyka piersi doskonale sprawdza się również w przypadku utraty jędrności, opadania i asymetrii mniejszego biustu.

Operacja plastyczna biustu – przebieg

Plastyka biustu metodą Ribeiro wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Jej przebieg w dużym stopniu przypomina klasyczną operację plastyczną biustu. Różnica polega na wykonaniu specjalnych cięć i odpowiednim przesunięciu tkanek wewnątrz piersi. Część gruczołu piersiowego, która przez siłę grawitacji ciąży ku dołowi, traktowana jest jako naturalny, własny implant (tzw. autoimplant) i podczas operacji przemieszczana jest ku górze. W ten sposób wypełniana jest górna część piersi, dzięki czemu zostają one podniesione i zyskują krągły, naturalny kształt, bez efektu spłaszczenia.

Metoda Ribeiro pozwala na samo podniesienie piersi lub jednoczesne ich pomniejszenie i podniesienie w przypadku, gdy problem stanowi zbyt duży rozmiar. Zabieg zmniejszenia piersi wiąże się z usunięciem nadmiaru gruczołu piersiowego i tkanki tłuszczowej, a także wycięciem fragmentu skóry. Korekcie poddaje się także wielkość otoczki brodawkowej, tak by wyglądała proporcjonalnie do piersi i była zlokalizowana w odpowiednim miejscu.

Po operacji konieczna jest jednodniowa hospitalizacja. Pacjentka dochodzi do siebie w ciągu około dwóch tygodni i powinna w tym czasie wziąć wolne w pracy. Po 1-3 miesiącach można wrócić do aktywności fizycznej. Całkowite wygojenie ran wymaga 6-12 miesięcy. Po tym czasie można też zauważyć ostateczne rezultaty plastyki piersi.

Korekta biustu metodą Ribeiro – dlaczego warto?

Największą zaletą metody Ribeiro jest wykorzystanie własnych tkanek pacjentki do korekty biustu. Dzięki temu piersi po zabiegu wyglądają bardzo naturalnie. Niewielkie jest też ryzyko powikłań. Efekty zabiegu są trwałe, ponieważ nadmiar tkanek zostaje usunięty bezpowrotnie.

Panie obdarzone dużym biustem, które zdecydują się na plastykę piersi metodą Ribeiro zyskują proporcjonalną sylwetkę. Mniejszy biust zwiększa możliwości fizyczne organizmu. Można podjąć aktywności, które dotychczas były niemożliwe lub utrudnione ze względu na pokaźny rozmiar biustu, na przykład bieganie, ćwiczenia aerobowe. Łatwiejsza staje się też pielęgnacja piersi. Biust nie jest już narażony na otarcia i odparzenia. Łatwiej jest dobrać wygodną bieliznę.

Plastyka piersi metodą Ribeiro często wykonywana jest z przyczyn zdrowotnych. Zbyt duże piersi nierzadko wiążą się z problemami z kręgosłupem, wynikającymi jego obciążeniem. Kobiety obdarzone obfitym biustem narażone są na wady postawy, zwyrodnienia kręgosłupa, bóle ramion, karku i pleców. Zmniejszenie piersi pomaga w pozbyciu się tych problemów i oczywistym poprawieniem jakości życia.

Jeśli zastanawiasz się nad operacją plastyczną biustu, umów się na konsultację z chirurgiem plastycznym w Klinice Miracki w Warszawie lub Katowicach.

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki