Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
makijaż a depilacja twarzy
,

Czy można się malować bezpośrednio po depilacji laserowej twarzy? Eksperci z kliniki w Katowicach radzą

Częste pytanie, jakie zadają nam osoby, decydujące się na depilację laserową twarzy, to „czy od razu po zabiegu mogę nakładać makijaż?”. Tuż po zabiegu na leczonym obszarze pojawia się zaczerwienienie i drobne, okołomieszkowe obrzęki, które mogą utrzymywać się do dwóch dni. Nie wygląda to estetycznie, dlatego większość pacjentek chce te niedoskonałości zakamuflować. Czy makijaż bezpośrednio po depilacji laserowej jest wskazany? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak depilacja laserowa wpływa na cerę?

Podczas zabiegu nowoczesnymi laserami do depilacji, takimi jak Vectus czy Thunder, skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza, co pozwala zminimalizować ból i ewentualne skutki uboczne. Mimo to, na leczonym obszarze powstają krótkotrwałe podrażnienia w postaci zaczerwienienia i niewielkiego obrzęku. Wiele zależy od indywidualnej wrażliwości skóry oraz od rodzaju owłosienia. Jeśli masz bardzo obfite i grube włoski na twarzy, podrażnienia będą prawdopodobnie silniejsze, a skóra dłużej będzie wracała do normy.

Zalecenia po depilacji laserowej twarzy

Bezpośrednio po depilacji laserowej twarzy idealnie jest umyć skórę letnią wodą i zastosować wysoki filtr przeciwsłoneczny, chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Skóra twarzy jest szczególnie narażona na poparzenia słoneczne, a po depilacji laserowej staje się wyjątkowo delikatna i podatna na przebarwienia. Zastosuj ochronę przesiwsłoneczną o wartości co najmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50+.

Po zabiegu laserowym należy bezwzględnie unikać drapania leczonego obszaru – może to pogłębić podrażnienia i wydłużyć czas gojenia się skóry. Aby przyspieszyć proces regeneracji skóry, nakładaj na twarz zimne okłady. W celu łagodzenia podrażnień lekarz zaleci również odpowiednie preparaty do ich łagodzenia – w niektórych przypadkach mogą być to nawet maści z antybiotykami (jeśli doszło do przerwania ciągłości naskórka).

Kiedy można zacząć się malować po depilacji laserowej?

Aby nie zakłócać procesu regeneracji skóry po laseroterapii, warto odczekać 24-48 godzin, zanim wykonasz makijaż. Jeśli jednak koniecznie chcesz ukryć zaczerwienienia powstałe po depilacji laserowej twarzy, możesz zrobić makijaż – nawet od razu po zabiegu. Do malowania użyj dobrej jakości kosmetyków, co do których masz pewność, że Cię nie uczulają. Doskonale sprawdzą się podkłady mineralne. Makijaż noś krótko w ciągu dnia – zmywaj go od razu po powrocie do domu. Unikaj kosmetyków wodoodpornych, ponieważ możesz mieć trudności z ich usunięciem przy pomocy delikatnych środków myjących, które są zalecane bezpośrednio po epilacji. Pamiętaj, aby pod makijaż użyć kremu z wysokim filtrem przeciw UVA i UVB. Możesz też sięgnąć po podkład, który w swoim składzie zawiera już odpowiedni filtr przeciwsłoneczny.

Jeśli po laserowej depilacji wąsika lub brody na Twojej skórze pojawią się poważniejsze mikrouszkodzenia, strupki i pęcherze, lepiej wstrzymaj się z malowaniem twarzy do kilku dni. Makijaż w zetknięciu z uszkodzeniami naskórka może powodować silną reakcję alergiczną. Niektóre produkty do makijażu mogą wywoływać niepożądane reakcje i jeszcze bardziej podrażniać skórę.

Jeśli masz wrażliwą cerę i obawiasz się, że Twoja skóra może zareagować silnym podrażnieniem po depilacji laserowej twarzy, a na co dzień zależy Ci na perfekcyjnej prezencji, najlepiej zaplanuj zabieg wieczorem albo w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy.

Więcej na temat depilacji laserowej twarzy dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki