Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
basen a depilacja laserowa

Czy po zabiegu depilacji laserowej można pływać w basenie?

Chociaż depilacja laserowa jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów laserowych, może powodować niewielkie podrażnienia skóry. Jest to całkowicie naturalne i nie trzeba się tym przejmować, ale należy traktować skórę ze szczególną troską, aby usprawnić proces regeneracji i zapewnić jej szybki powrót do normy. Sprawdź, czy pływanie w basenie jest przeciwwskazane po zabiegu depilacji laserowej.

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej

Po depilacji laserowej na skórze może wystąpić zaczerwienienie i lekki obrzęk okołomieszkowy, co powinno ustąpić w ciągu 2-3 dni. Nie musisz się tym martwić, ale pamiętaj o tym, że w tym czasie Twoja skóra wymaga szczególnej troski. Po depilacji laserowej musisz chronić skórę przed wszystkim, co może ją dodatkowo podrażnić czy wywołać reakcję alergiczną (zalicza się do tego również woda basenowa).

Bezpośrednio po laserowym usuwaniu owłosienia musisz bezwzględnie zrezygnować z gorących kąpieli, sauny i solarium, a także z opalania na słońcu. Do kąpieli używaj tylko delikatnych, niewysuszających produktów. Jeśli skóra jest bardzo podrażnienia, w dniu zabiegu do umycia się użyj samej wody. Ciało wytrzyj delikatnie miękkim ręcznikiem – niewskazane jest pocieranie skóry.

Dlaczego pływanie po depilacji laserowej nie jest wskazane?

Po usuwaniu owłosienia laserem Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, zaczerwieniona i występują na niej mikrouszkodzenia. Woda w basenie zawiera chlor, który może ją dodatkowo podrażnić. Odpowiednio rozcieńczony chlor w wodzie basenowej nie szkodzi zdrowej skórze, jednakże ciało podrażnione światłem laserowym może zareagować na niego alergicznie. Działanie drażniące może mieć też woda w naturalnych akwenach, zwłaszcza woda morska, która bogata jest w dużą ilość wysuszającej i podrażniającej soli.

Co się stanie, jeśli mimo wszystko od razu po zabiegu udasz się na basen? Być może unikniesz skutków ubocznych, ale istnieje prawdopodobieństwo, że Twoja skóra stanie się jeszcze bardziej podrażniona i obrzęknięta. Może pojawić się na niej wysypka.

Basen po depilacji laserowej – jak długo trzeba odczekać?

Najlepiej unikaj kąpieli w basenie aż do całkowitego ustąpienia podrażnień do depilacji laserowej. Zazwyczaj już po 3-4 dniach od zabiegu możesz ponownie zacząć korzystać z basenu. Zasada ta dotyczy nie tylko basenu, ale też jacuzzi i naturalnych akwenów (morza, jeziora czy rzeki). Jeśli masz wyjątkowo wrażliwą skórę, na której podrażnienia utrzymują się przez dłuższy czas, wstrzymaj się z kąpielami w basenie do momentu, aż ciało się całkowicie zregeneruje. Wiele osób łączy pobyt na basenie z sesjami w saunie. Podczas gdy na basen możesz wrócić już po kilku dniach po depilacji laserowej, z sauną musisz wstrzymać się nawet przez kilka tygodni.  

Korzystanie z basenu pomiędzy sesjami depilacji laserowej, z zachowaniem kilkudniowych odstępów po każdym zabiegu, jest całkowicie bezpieczne. Jeśli jednak korzystasz z basenów odkrytych i Twoja skóra narażona jest na działanie promieniowania słonecznego, musisz koniecznie zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Nałóż na skórę równomiernie krem z filtrem (najlepiej bardzo wysokim – SPF 50+) i po każdym wyjściu z basenu i wysuszeniu skóry zrób to ponownie. Opalanie ciała między sesjami nie jest wskazane, ponieważ może wywołać reakcję światłouczuleniową i spowodować przebarwienia. Poza tym zabieg laserowy wykonany na opalonej skórze jest mniej skuteczny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki