
Czy po laserowym usuwaniu tatuażu zostaje blizna? Lekarze z katowickiej kliniki ujawniają
Czasami zdarza się tak, że decydujemy się na tatuaż w danym okresie życia, pod wpływem chwili lub panującej mody. Po pewnym czasie możemy zmienić zdanie co do rysunku istniejącego na naszej skórze i wtedy pojawiają się pytania i wątpliwości, jak to najbezpieczniej zrobić, bez estetycznej szkody dla naszego ciała. Tymczasem okazuje się, że usuwanie tatuażu może być nie tylko bezbolesne, lecz także niewidoczne dzięki laserowi. Dowiedz się, jak usunąć tatuaż bez śladu!
Działanie lasera. Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu?
Lasery emitują wiązkę fal o różnej częstotliwości, które docierają do barwnika wypełniającego tatuaż. Pod wpływem energii temperatura się zwiększa, a pigment rozbija. Oprócz tego podczas zabiegu laserowego dochodzi do pobudzenia syntezy włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu mikrocząsteczki pigmentu zostają usunięte ze skóry za pomocą układu odpornościowego, a w miejscu, w którym wcześniej był tatuaż, skóra przechodzi naturalną przebudowę.
Tatuaż to po prostu barwnik wprowadzony w głębsze warstwy skóry. Dzięki temu atrament pozostaje w niej na stałe – nie ściera się i nie złuszcza, aczkolwiek wraz z upływem czasu może płowieć. Z tego powodu można go usunąć jedynie za pomocą metod, które są w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry. Takie właściwości ma energia lasera.
Współcześnie laserowe usuwanie makijażu permanentnego lub tatuażu odbywa się głównie przy pomocy dwóch typów laserów – to laser Q-Switch oraz laser pikosekundowy, który emituje światło o 4 długościach fal: 1064 nm, 532 nm, 595 nm, 660 nm. Dzięki innowacyjnej technologii pikosekundowej atrament jest rozbijany na mikrocząsteczki, co w efekcie powoduje szybsze i bardziej efektywne usuwanie ich z organizmu. Zabieg z użyciem nowatorskich urządzeń minimalizuje też ryzyko uszkodzenia bliskich tkanek – energia trafia precyzyjnie w miejsce tatuażu, na głębokość występowania pigmentu. Takie działanie lasera powoduje, że po zabiegu nie zostają blizny.
Ponadto wyższa moc, bardzo krótki, pojedynczy impuls, możliwość dostosowania parametrów oraz wymienne głowice pozwalają przeprowadzić zabieg przy każdym rodzaju tatuażu, niezależnie od jego miejsca występowania czy fototypu skóry. Dzięki ich precyzji i bezpieczeństwu zabieg jest dla pacjenta nie tylko bezbolesny, lecz także komfortowy.
Zabieg laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego w gabinecie
Jak przy każdym zabiegu, najpierw lekarz podczas konsultacji zapoznaje się z sytuacją. Dzięki dokładnej analizie wyglądu tatuażu, jego rozmiarów, lokalizacji oraz określeniu koloru i typu skóry lekarz dobiera najbardziej skuteczne urządzenie, które całkowicie usunie malunek.
Podczas pierwszej sesji głowica urządzenia jest prowadzona precyzyjnie po obszarze tatuażu. Dzięki specjalnemu systemowi zastosowanemu w laserze skóra jest stale chłodzona, co minimalizuje dyskomfort. Usuwanie tatuażu nie jest zbyt bolesne, ale może powodować nieprzyjemne odczucia.
Cała procedura zajmuje zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Czas trwania zależy przede wszystkim od głębokości, na jaką został wprowadzony pigment, a także rozmiarów tatuażu.
Tuż po sesji zabiegowej skóra jest mocno zaczerwieniona i obrzęknięta, czasami pojawiają się strupki, których nie należy zrywać – w ten sposób możemy narazić się na blizny. Powyższe skutki uboczne są jak najbardziej naturalnymi objawami, które nie powinny wzbudzać naszego niepokoju. Ważne jest jednak stosowanie się do pozabiegowych zaleceń lekarza i szczególna troska o to miejsce. Niemniej nowoczesna technologia lasera pikosekundowego sprawia, że to niezwykle skuteczny i bezpieczny sposób usuwania niechcianego tatuażu.
Ile razy trzeba powtórzyć zabieg laseroterapii, by był skuteczny? Efekty usuwania tatuażu
Na ostateczne rezultaty usuwania tatuażu laserem trzeba chwilę poczekać. Z racji tego, że zabieg rozprasza barwnik, a za jego ostateczną eliminację odpowiadają procesy samoregeneracji organizmu, efekty widać dopiero po pewnym czasie. Tatuaż rozjaśnia się stopniowo, a dokładny czas, jaki trzeba poświęcić na całkowite usunięcie tatuażu, zależy wielkości tatuażu, jego kolorystyki i stopnia nasycenia.
Aby usunąć niewielkie i słabo nasycone tatuaże często wystarcza jedna wizyta. W przypadku dużego malunku z większą zawartością atramentu konieczne jest powtórzenie zabiegu w kilku seriach. Możliwe, że w miejscu tatuażu pozostanie niewielki ślad w postaci jaśniejszego obszaru, ale z pewnością nie zostanie po nim blizna.
Jeżeli chcesz pozbyć się niechcianego rysunku na swoim ciele, zachęcamy do umówienia się na konsultację z naszymi profesjonalistami w Klinice Miracki w Katowicach lub Warszawie. Przedstawimy wszelkie możliwe i bezpieczne metody usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego. Nasz personel chętnie przedstawi też, jak kształtują się ceny za poszczególne zabiegi.
Zapraszamy również na zabiegi w naszych klinikach w Łodzi i Krakowie.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?
- Dlaczego trzeba pić dużo wody po powiększaniu ust? Zalecenia po zabiegu
- Kiedy można się całować po powiększaniu ust?
- Ile dni po powiększaniu ust można je malować?