Jak mikrodermabrazja radzi sobie z bliznami ?

Blizny – niechciane ślady po wypadku, operacji, skaleczeniu, oparzeniu albo przebytym trądziku. Bywa, że choć są z nami od dawna, zaczynają przeszkadzać, wprawiają w kompleksy i rujnują nasze poczucie pewności siebie. Szczególnie, kiedy są zlokalizowane w widocznych miejscach, na przykład na twarzy. Współczesna medycyna estetyczna proponuje skuteczne rozwiązanie w walce z bliznami. W zależności od ich intensywności, rodzaju, wielkości i lokalizacji oferuje zabiegi mniej lub bardziej inwazyjne. Które z nich są skuteczne? Czy popularny w gabinetach zabieg mikrodermabrazji poradzi sobie z bliznami? 

Czym jest mikrodermabrazja i jakie są jej rodzaje?

Mikrodermabrazja polega na eksfoliacji, czyli złuszczaniu naskórka – jest metodą powszechnie stosowaną zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak i dermatologicznych oraz w klinikach medycyny estetycznej. Momentalnie poprawia wygląd skóry, pozbawiając ją warstwy martwego naskórka oraz poprawia wchłanialność substancji odżywczych.

Mikrodermabrazję można przeprowadzić na trzy sposoby: 

 • mikrodermabrazja korundowa – nazywana też proszkową, polega ścieraniu naskórka przez strumień drobniutkich kryształków korundu, tj. tlenku glinu;
 • oksybrazja –  podczas której specjalista działa na naskórek strumieniem kropelek soli fizjologicznej pod wysokim ciśnieniem; 
 • mikrodermabrazja diamentowa – gdy zrogowaciały naskórek usuwają obracjące się, diamentowe tarcze. 

Coraz częściej na rynku można znaleźć preparaty do przeprowadzenia domowej mikrodermabrazji. Choć niska cena zachęca do zakupu, jakość zwykle kończy się na chwytliwej nazwie. W rzeczywistości możemy się spodziewać peelingu z dodatkiem korundu, wzbogaconym dołączonym do niego serum bądź maseczką. Owszem, zdarzają się także urządzenia, które wyrzucają kryształki pod ciśnieniem. Zabieg ten nie będzie co prawda tak skuteczny jak mikrodermabrazja wykonana w profesjonalnym gabinecie, ale jeśli zostanie źle wykonany, może być dla nas niebezpieczny. 

Cena mikrodermabrazji w gabinecie lub klinice zależy zwykle od miejsca oraz wybranej metody – warto pamiętać, że zwykle zaleca się wykonanie serii zabiegów.

W naszych gabinetach w zależności od potrzeb i oczekiwań Pacjentów stosujemy różne zabiegi mikrodermabrazji. Jednym z nich jest mikrodermabrazja wodna, która w błyskawiczny i intensywny sposób odświeża i odmładza skórę twarzy, szyi i dekoltu. Ponadto, nowoczesna metoda posiada także zastosowanie w leczeniu i profilaktyce przeciwtrądzikowej.

Kiedy warto wybrać mikrodermabrazję? 

Zabieg mikrodermabrazji zaleca się zazwyczaj w przypadku: 

 • gdy nasza cera jest odwodniona;
 • przebarwień;
 • obecności zmarszczek płytkich i głębokich;
 • skóry wrażliwej i popękanych naczynek;
 • trądzik różowatego;
 • oznaki przemęczenia twarzy.

Jak będzie wyglądała skóra po zabiegu mikrodermabrazji? 

Mikrodermabrazja daje doskonałe rezultaty widoczne na naszej skórze, w tym: 

 • redukcję przebarwień oraz widoczne odmłodzenie i wygładzenie tkanki;
 • zminimalizowanie blizn, również trądzikowych; 
 • mniejszą widoczność porów, zniknięcie zaskórników, redukcję cellulitu i rozstępów;
 • lepszą absorpcję odżywczych substancji z kosmetyków; 
 • dogłębnie oczyszczoną skórę. 

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który najlepiej wykonywać podczas jesieni lub wczesnej wiosny ze względu na wrażliwość skóry na słońce (po zabiegu należy obowiązkowo stosować filtry UV) oraz inne niekorzystne czynniki atmosferyczne, w tym skrajne temperatury. 

Mikrodermabrazja jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które w błyskawiczny, ale intensywny sposób pragną odświeżyć i odmłodzić wygląd swojej twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki swojej technologii, jest w stanie w pewnym stopniu spłycić blizny potrądzikowe, ale w przypadku bardziej zaawansowanych zmian rekomendujemy mocniejsze zabiegi, na przykład dermabrazję laserową.

W celu zdobycia większej ilości fachowej informacji na temat skutecznego usuwania blizn, umów się na wizytę konsultacyjną w Klinice Miracki w Warszawie. Nasi specjaliści zajmą się Twoim problemem z najwyższą troską i profesjonalizmem. 

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki