Skip to main content

Depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka dostępne także w naszej katowickiej klinice. Którą wybrać?

Od dawna depilacja bikini nie jest tematem tabu. Coraz więcej kobiet, a także mężczyzn decyduje się na usuwanie owłosienia ze sfer intymnych – ze względów estetycznych, a także dla własnego komfortu i lepszego samopoczucia. Włoski można usunąć całkowicie lub częściowo, w zależności od tego, jaka forma depilacji zostanie wybrana – francuska, brazylijska czy hollywoodzka.  

Na czym polega depilacja laserowa okolic bikini? 

Istnieje wiele sposobów depilacji stref intymnych, jednak obecnie tylko użycie sprzętu laserowego pozwala na pozbycie się owłosienia na stałe. W trakcie zabiegu energia urządzenia zostaje pochłonięta przez pigment znajdujący się w strukturach odpowiedzialnych za wzrost włosów, czyli w ich mieszkach wraz z macierzą. Pod wpływem wysokiej temperatury generowanej przez głowicę urządzenia dochodzi do trwałego zniszczenia mieszków włosowych, dzięki czemu nie wytwarzają one już kolejnych łodyg. 

Z depilacji laserowej bikini w Klinice Miracki w Katowicach mogą skorzystać kobiety w różnym wieku. Metoda ta dedykowana jest również Panom – męska epilacja okolic intymnych staje się coraz popularniejsza wśród obu płci. 

Oczywiście nie ma wymogów odnoszących się do wielkości obszaru zabiegowego. To Pacjent decyduje, jak głęboka ma być depilacja – to jak wygląda sfera z pozostawionym owłosieniem jest kwestią zależną wyłącznie od gustu i potrzeb osoby decydującej się na zabieg. Pod tym względem znane są m.in. depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka. Na czym polega każda z tych metod? Wyjaśniamy…   

Jak wygląda depilacja francuska? 

W tym przypadku usuwa się stosunkowo niewielką ilość owłosienia. Specjalista prowadzi głowicę lasera do linii bielizny. Pozbywamy się więc włosków z bocznych partii wzgórka łonowego i pachwin, pozostawiamy natomiast te w centralnej części wzgórka, między pośladkami i przy wargach sromowych. Opcjonalnie depilację francuską można rozszerzyć o boczne części ud i przestrzeń między pośladkami.   

Najpłytsza forma depilacji bikini będzie odpowiednia dla osób, które lepiej czują się naturalnie. Z zabiegu takiego można skorzystać również, jeśli nie jest się przekonanym do głębszych form depilacji. Pamiętajmy, że po pełnej serii zabiegowej włosy nie odrastają, dlatego decyzję o tym, jak mają wyglądać okolice intymne warto przemyśleć. 

Depilacja brazylijska – co to oznacza? 

Pod względem głębokości depilacja brazylijska to metoda kompromisowa – tzw. bikini średniogłębokie. W tym przypadku usuwa się owłosienie: 

  • ze wzgórka łonowego, 
  • pachwin, 
  • wnętrza pośladków, 
  • okolic odbytu 
  • warg sromowych. 

Pozostawiane zostają jedynie włosy w centralnej części wzgórka łonowego. Pacjentka może zdecydować, jaki kształt odpowiada jej najbardziej. Zwykle jest to paseczek lub trójkąt. Oczywiście wielkość wzoru również zależy od preferencji kobiety. Na depilację brazylijską najczęściej decydują się osoby, którym zależy na pełnym komforcie i ułatwieniu utrzymania higieny sfer intymnych, ale chcą też zachować nieco kobiecego wyrazu.  

Depilacja hollywoodzka – efekty 

Najgłębszą formą depilacji jest ta hollywoodzka. Polega ona na usunięciu wszystkich włosów ze sfer intymnych. Efekty depilacji hollywoodzkiej to idealnie gładka skóra bez wyjątków, czyli usuwanie owłosienia:

  • z całego wzgórka łonowego,
  • z pachwin,
  • z okolic odbytu i pośladków,
  • z warg sromowych. 

Laserowa depilacja hollywoodzka polecana jest dla osób zdecydowanych, które są przekonane, że najlepiej czują się bez owłosienia w delikatnych obszarach. To wygodna opcja również w przypadku osób aktywnych fizycznie. 

Poza wyborem rodzaju epilacji miejsc intymnych ważne jest także dostosowanie zabiegu odpowiedniego dla danego Pacjenta. Pod uwagę brany jest m.in. fototyp skóry i kolor włosów. Przed ustaleniem indywidualnej serii zabiegowej należy też wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. 

Szczegóły dotyczące depilacji laserowej poznasz podczas konsultacji w Klinice Miracki w Katowicach, Krakowie, Łodzi lub Warszawie. 

0