Skip to main content

Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia na twarzy w Katowicach?

Nadmierne owłosienia na różnych obszarach ciała dla wielu osób jest sporym problemem estetycznym, a także emocjonalnym, zwłaszcza, jeśli mowa o włosach na twarzy – partii szczególnie widocznej i delikatnej. Sposobem na uzyskanie gładkiej skóry jest laserowe usuwanie owłosienia na twarzy. Ile kosztuje taki zabieg i czy cena jest adekwatna do osiąganych rezultatów? Wyjaśniamy! 

Laserowa depilacja twarzy – jak to działa? 

W trakcie epilacji (depilacji laserowej) obszar zabiegowy jest naświetlany przez wiązkę energii emitowanej przez specjalne urządzenie laserowe. Energia ta nie oddziałuje na powierzchnię skóry, a dociera wprost do mieszków włosowych, w których znajduje się melanina – pigment odpowiedzialny za kolor włosa. To właśnie ten barwnik pochłania energię laserową, dzięki czemu dochodzi do podniesienia temperatury i wybiórczego zniszczenia mieszków włosowych bez ingerencji w okoliczne tkanki. Tym samym proces wytwarzania kolejnych łodyg zostaje całkowicie uniemożliwiony. 

Obecnie dostępne urządzenia laserowe pozwalają na precyzyjne ustawienie parametrów w zależności od potrzeb Pacjenta – fototypu jego cery i koloru włosów. Dzięki temu laserowe usuwanie owłosienia może być wykonywane nawet na bardzo delikatnych obszarach ciała, w tym na twarzy.  

Jakie partie twarzy można poddać depilacji laserowej?

Praktycznie cały obszar ciała, z wyjątkiem czerwieni wargowej i powiek pokryty jest przez ujścia gruczołów mieszkowych, z których wyrastają włosy o różnej grubości i kolorze. W przypadku twarzy naturalne są dłuższe włosy na brwiach i rzęsy, natomiast u mężczyzn także broda. Zdarza się, stosunkowo bardzo często, że nadmiernie długie i widoczne włosy mogą obejmować inne partie twarzy. 

Częstym źródłem kompleksów u kobiet są włoski nad górną wargą, a także na brodzie i podbródku. Problemem obu płci bywają też włosy na uszach, policzkach oraz między brwiami. Jednocześnie skóra na twarzy jest szczególnie delikatna. Wyrywanie włosków woskiem, pęsetą, depilatorem elektrycznym czy golenie ich jednorazową maszynką nie tylko daje krótkotrwałe efekty, ale może też prowadzić do podrażnień.    

Z kolei depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się włosów z wybranego obszaru. W Klinice Miracki w Katowicach laserowe usuwanie owłosienia na twarzy może objąć obszary, takie jak:

  • górna warga – tzw. ,,wąsik” u kobiet;
  • baki;
  • broda;
  • podbródek;
  • okolica między brwiami;
  • uszy. 

Od czego zależy cena laserowego usuwania włosów na twarzy? 

Na koszt depilacji laserowej wpływa wiele czynników. Podstawowym jest obszar zabiegowy – zwykle im większa powierzchnia, tym wyższa jest cena. Często jednak decydując się np. na zabieg obejmujący dwa lub więcej obszarów koszt spada. Cena usuwania owłosienia na twarzy może się różnić także ze względu na rodzaj zastosowanego sprzętu i klinikę, w jakiej poddajemy się procedurze. 

Aby laserowe usuwanie owłosienia z twarzy było efektywne, zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegowej. Konieczne powtórzenia wynikają z faktu, iż energia urządzenia niszczy włosy, które są aktualnie w fazie czynnego wzrostu, nie dociera natomiast do włosów w fazie przejściowej i spoczynku. Czas trwania poszczególnych faz wzrostu włosa jest różny w zależności od obszaru zabiegowego i cech indywidualnych Pacjenta. Z tego powodu ilość zabiegów, a także odstępy pomiędzy nimi trzeba ustalić indywidualnie. Zwykle wystarczające jest wykonanie kilku, maksymalnie kilkunastu zabiegów. 

Ile kosztuje laserowe usuwanie owłosienia z twarzy? Przykłady z cennika

Cena jednorazowego zabiegu dotyczącego najmniejszej partii twarzy (uszy, okolica między brwiami) może wynosić zaledwie kilkadziesiąt złotych. Za usuwanie owłosienia z większych powierzchni twarzy, takich jak np. policzki czy broda zapłacimy od 140 do 220 zł. 

Ceny zwykle podawane są za jednorazowy zabieg i przy kilku powtórzeniach wzrastają do kilkuset złotych. Niemniej jednak efekty po pełnej serii są trwałe, co oznacza, że Pacjent w kolejnych latach nie będzie ponosił kosztów związanych z depilacją tradycyjnymi metodami (woskiem, pastami, kremami itp.).  

Z aktualnymi cenami laserowego usuwania owłosienia na twarzy możesz zapoznać się na stronie Kliniki Miracki w Katowicach, Warszawie, Krakowie lub Łodzi. Ostateczny koszt możesz też ustalić podczas konsultacji wstępnej. 

0