Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
czy warto zdecydować się na depilację laserową
,

Depilacja laserowa – czy warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia?

Epilacja laserowa to zabieg pełen korzyści. Nie tylko trwała redukcja owłosienia jest zaletą tej metody. Dzięki zastosowaniu lasera do depilacji możesz pozbyć się wielu problemów skórnych, towarzyszących tradycyjnym zabiegom. Specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki przedstawiają najważniejsze korzyści depilacji laserowej.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to prosty zabieg, który opiera się na mechanizmie selektywnej fototermolizy. Polega to na tym, że wiązka lasera wnika w melaninę zawartą we włosie i powoduje termiczną destrukcję całego mieszka włosowego. Konsekwencją jest zahamowanie wzrostu włosa.

Laser działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu (anagenu), dlatego nie jest możliwe usunięcie wszystkich włosków naraz podczas jednego zabiegu laserowej depilacji. Seria zabiegów pozwala na wyłapanie wszystkich momentów, gdy włosy znajdują się w fazie anagenu i praktycznie całkowite pozbawienie owłosienia na danym obszarze.

Korzyści z zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to najtrwalsza z metod depilacji. Rezultaty usuwania owłosienia laserem utrzymują się znacznie dłużej niż maszynką do golenia, woskiem, pęsetą czy depilatorem. W niektórych przypadkach można nawet mówić o zupełnej redukcji owłosienia po depilacji laserowej. W innych przypadkach konieczne jest wykonywanie tzw. zabiegów przypominających co 1-2 lata.

Zabiegi laserowego usuwania owłosienia są praktycznie bezbolesne. To zasługa nowoczesnych laserów do depilacji, które wyposażone są w skuteczne systemy chłodzenia skóry. Najnowsze technologie pozwalają na wykonanie szybkiej i komfortowej epilacji. Pojedyncza sesja, w zależności od wielkości obszaru, trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Aby osiągnąć pełne efekty, czyli trwałą redukcję owłosienia, należy wykonać serię zabiegów. Zazwyczaj jest to 6-8 zabiegów powtarzanych co 4-8 tygodni.

Depilacja laserowa jest niezwykle precyzyjnym zabiegiem, który pozwala na dokładne usuwanie owłosienia zarówno z dużych obszarów, jak i małych, trudno dostępnych miejsc, np. z okolicy brwi, górnej wargi, nosa czy miejsc intymnych. Perfekcyjna depilacja tych obszarów przy pomocy tradycyjnych metod jest dla wielu osób trudna.

Depilacja laserowa nóg czy bikini to sposób na zapobieganie wrastaniu włosów, czego nie można powiedzieć o goleniu i woskowaniu. Jeśli masz skłonność do wrastania włosków, depilacja laserowa to dla Ciebie najlepsza opcja. Niszcząc cały mieszek włosowy, nie musisz martwić się, że nieznośne włoski odrosną lub zawiną się z powrotem do ciała i wrosną.

Oszczędność czasu i pieniędzy to ważna, choć nieoczywista, zaleta depilacji laserowej. Brak konieczności ciągłego golenia nóg maszynką daje Ci więcej czasu na przyjemności, np. podczas wakacji. Kiedy nie musisz już regularnie usuwać niechcianych włosów z ciała, możesz znaleźć dodatkowy czas w codziennej rutynie. Raz wykonana seria zabiegów uwalnia Cię od depilacji, a więc nie musisz już wydawać pieniędzy na maszynki do golenia, depilatory, kremy czy depilację woskiem. W dłuższej perspektywie czasu to ogromna oszczędność pieniędzy.

Istnieje bardzo niewiele skutków ubocznych depilacji laserowej, które w większości przypadków są minimalne i tymczasowe. Jest to zabieg o wysokim profilu bezpieczeństwa, jeśli oczywiście wykonywany jest przed doświadczony personel i po wykluczeniu przeciwwskazań u pacjenta.

Zapraszamy na depilację laserową do Kliniki Miracki w Katowicach. Już dziś umów się na konsultację z naszymi specjalistami: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki