NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Depilacja laserowa wąsika – ile zabiegów potrzeba, by uzyskać efekt?

Wąsik to nie tylko problem estetyczny, bo przekłada się na pewność siebie i kontakty z innymi. Najlepszym sposobem na to, by się go pozbyć, jest depilacja laserowa wąsika. Ile zabiegów potrzeba, by się go faktycznie pozbyć?

Witamy na blogu Kliniki Miracki. Z tego artykułu dowiesz się między innymi:

 • Laser na wąsik – najczęściej wybierany obszar zabiegowy
 • Depilacja laserowa wąsika – cena zabiegu i pakietów
 • Depilacja laserowa wąsika – ile zabiegów przy różnej karnacji

Wąsik to pojedyncze ciemniejsze włoski lub cała górna warga pokryta delikatnym owłosieniem. Najczęściej pojawia się:w wyniku zmian hormonalnych i u osób z ciemną karnacją. W tym pierwszym przypadku może pojawić się nagle na różnych etapach życia: u dorastających dziewcząt, w okresie menopauzy lub u kobiet w ciąży. Osoby o ciemnych włosach mogą zmagać się z wąsikiem przez całe życie.

Laser na wąsik – najczęściej wybierany obszar zabiegowy

Niestety ci, którzy muszą radzić sobie z wąsikiem, prędko zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że zwykłe metody w tym wypadku nie są zbyt skuteczne. Najgorsze jest golenie wąsika maszynką, które kończy się tym, że włoski z czasem zaczynają odrastać mocniejsze i ciemniejsze.. 

Z kremem do golenia też trzeba bardzo uważać, bo może podrażniać delikatną skórę twarzy lub wchodzić w reakcje z nałożonym chwilę później kremem czy podkładem. Z kolei z woskiem wiąże się często ogromny ból, szczególnie, że późniejsze zaczerwienienie sprawia, iż trudno wykonać ten zabieg w ciągu dnia i wrócić do aktywności. Z tego powodu dość popularna jest depilacja laserowa wąsika. Cena to zaledwie kilkaset złotych za kilka sesji, co czyni go zabiegiem zdecydowanie tańszym, niż np. usuwanie owłosienia z nóg. Jednocześnie pozbycie się ciemnego owłosienia znad ust może w przypadku wielu kobiet faktycznie poprawić jakość życia.

Czy depilacja laserowa wąsika boli?

Niestety na pytanie o to, czy depilacja laserowa wąsika boli, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Szczególnie, że odczucie bólu jest tym większe, im mocniejsze jest owłosienie. Aby zminimalizować przykre odczucia, można:

 • nie decydować się na zabieg w trakcie miesiączki i tuż przed nią,
     
 • poprosić o znieczulenie specjalnym kremem, jeśli ból  jest bardzo dotkliwy.

Warto pamiętać, że poziom bólu będzie też zależał od fachowości personelu oraz jakości i nowoczesności sprzętu. Dlatego też osoby, które zastanawiają się, czy depilacja laserowa wąsika boli, nie powinny wybierać niepewnych, nieznanych wcześniej gabinetów, które nie budzą zaufania. Najlepiej, jeśli do wyboru jest kilka laserów, jak w Klinice Miracki: Vectus, Motus i Thunder.

Depilacja laserowa wąsika – cena zabiegu i pakietów

W Klinice Miracki ceny depilacji laserowej wąsika kształtują się następująco:

 • Vectus 200 zł
 • Motus: 250 zł
     
 • Thunder 350 zł

Nie jesteś wrażliwa na ból? W takim razie zapraszamy na tańszy zabieg Vectus. Osoby o niższym progu bólu, powinny wybrać raczej laser Motus lub Thunder.

Depilacja laserowa wąsika – ile zabiegów przy różnej karnacji?

Włoski osób o jasnej karnacji są mniej widoczne. Dlatego efekt już po 3-4 zabiegach może okazać się wystarczający, szczególnie, gdy mowa o pojedynczych włoskach. Jeśli natomiast nad górną wargą widoczny jest wyraźny cień zarostu to aby się go pozbyć, polecamy osobom z ciemniejszą karnacją od 4 zabiegów. Po więcej szczegółów zapraszamy na strony Thundera, Vectusa i Motusa. Sprawdź aktualne promocje na depilację laserową wąsika!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki