NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Jak trwała jest depilacja laserowa? Rozwiewamy mity

Depilacja laserowa – efekty tej metody są nieporównywalnie lepsze od innych. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się umówić na wizytę w gabinecie? Czytaj dalej…

Jak trwała jest domowa depilacja laserowa?

Na początek zła wiadomość o domowej depilacji laserowej. Jak jest trwała? Niestety, takie głowice to nawet nie jest… laser. Operują bowiem światłem IPL. Jest to metoda pozwalająca usunąć włoski faktycznie skuteczniej niż maszynka czy krem, ale:

 • zabieg trzeba powtarzać samemu wielokrotnie.
     
 • a następnie po 6-12 miesiącach całą operację należy powtórzyć!
     
 • Dotarcie samodzielnie do wszystkich miejsc jest bardzo trudne, a brak wprawy przedłuża proces.

Efekty depilacji laserowej IPL zaczynają znikać już po pół roku lub roku. Zazwyczaj dopiero wtedy właściciele takich aparatów zdają sobie sprawę z tego, że nie czeka ich przyszłość bez konieczności depilacji. Wystarczy zresztą przemyśleć cenę takiego urządzenia: gdyby za ok. 1000 – 1500 zł dało się kupić skuteczną głowicę dającą efekty tak trwałe jak depilacja laserowa, to czy każda z użytkowniczek nie mogłaby otworzyć praktyki i robić takich zabiegów znajomym? 

Oczywiście nie – do użytku domowego nie można dopuścić sprzętów o takim samym działaniu, jak te salonowe. Mają one moc, która nie powinna nikogo poparzyć, ale też nie może dać efektów i trwałości depilacji laserowej.

Jak trwała jest depilacja laserowa w salonie?

Depilacja w gabinecie czy salonie daje dalece lepsze efekty. Oczywiście, to też zależy od wprawy personelu i posiadanego sprzętu. Zawsze sprawdzaj, czy w gabinecie jest jeden, czy więcej laserów, a najlepiej, jeśli będziesz mógł poznać ich nazwy. Nie każdy laser nadaje się do tego samego – np. do najcieńszych, najjaśniejszych włosków poleca się laser Thunder. Jeśli w salonie jest tylko jedno urządzenie, to niekoniecznie będzie ono najlepsze w Twoim przypadku. W Klinice Miracki laser Vectus, Motus i Thunder dobieramy do każdego Pacjenta. Dzięki temu trwałość depilacji laserowej i efekty są o wiele lepsze. Po 3-5 zabiegach zapomnisz o praktycznie wszystkich włosach w wybranym miejscu. Tego, jak trwała jest depilacja laserowa, nie da się porównać z żadną inną metodą.

Czy zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać?

Zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać tylko w ramach jednej serii. To znaczy, że po ok. 4-8 tygodniach od pierwszego zabiegu będziesz musiał znów przyjść do gabinetu. Taka seria obejmuje zwykle od 4 zabiegów. Pomiędzy nimi oceniasz efekty depilacji laserowej. Później jednak nie trzeba już powtarzać po raz kolejny takiej serii. 

Warto w tym kontekście spojrzeć na cenę tej metody usuwania włosów. Płacisz kilka tysięcy złotych i już nigdy nie musisz awaryjnie korzystać z maszynki, zastanawiać się, czy otoczenie zauważyło zbędne włoski i rezygnować z aktywności przez coś tak prozaicznego jak nieogolone nogi.

Czy jest możliwy brak efektów depilacji laserowej?

Biorąc pod uwagę, jak trwała jest depilacja laserowa, nie można mówić o całkowitym braku efektów. Zdarza się jedynie, że Pacjenci nie dostrzegają dużej różnicy w kolejnych sesjach. Dlaczego tak się dzieje? Pierwszy zabieg na nieco „podrośniętych” włoskach daje spektakularny efekt. Kolejne włoski zaczynają odrastać już i tak nieco osłabione. Osobną kwestią są natomiast zaburzenia hormonalne, które zakłócają przebieg depilacji laserowej.

Laser wyłapuje je już na wysokości niecałych 2 mm, więc dla człowieka są ledwo widoczne. To sprawia, że różnica przed i po drugą czy trzecią sesją może wydawać się mało spektakularna – co nie znaczy, że jej nie ma. Zobacz na naszej stronie wszystkie szczegóły o tych trzech zabiegach usuwania włosów. Pomyśl o tym, jak trwała jest depilacja laserowa i umów się na wizytę na www.klinikamiracki.pl.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki