AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Bryczesy – tłuszcz na udach

Bryczesy to tłuszcz na udach nagromadzony po ich zewnętrznej części. Sama nazwa wzięła się od modelu spodni, noszonego do jazdy konnej, charakteryzującego się dopasowaniem i rozszerzeniem w biodrach. Problem ten najczęściej dotyczy kobiet. Często nadmiernemu nagromadzeniu tłuszczu na udach towarzyszy cellulit, a więc jego nieprawidłowe rozmieszczenie.

Bryczesy (tłuszcz na udach) – przyczyny

W przypadku bryczesów na udach, przyczyna najczęściej tkwi w ogólnej nadwadze lub nawet otyłości. Czasem też problem wynika z nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy ud – tzw. figura gruszki. Niekiedy zdarza się, że problem jest poważniejszy – bryczesy mogą być wynikiem obrzęku lipidowego bądź limfatycznego. W pierwszym wypadku złogi tłuszczu pod skórą początkowo tworzą bolesne grudki. W drugim przyczyną większego rozmiaru ud w rzeczywistości nie jest sam tłuszcz, ale głównie opuchlizna wywołana zastojem limfy w kończynach.

Bryczesy (tłuszcz na udach) – leczenie

W przypadku bryczesów dobrym sposobem na to, jak spalić tłuszcz z ud, będzie niskokaloryczna dieta i ćwiczenia, w tym przysiady z szeroko rozstawionymi nogami, unoszenie nóg bokiem w leżeniu, wypychanie ich w podporze czy unoszenie do boku. Jeśli na bryczesy nie pomogą ćwiczenia i ograniczenie spożywanych kalorii, warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej, w tym liposukcję (również tę połączona z lipotransferem), lipolizę, zabiegi z użyciem ultradźwięków, a także rodzaj endomasażu – tzw. endermologię. W przypadku obrzęku lipidowego lub limfatycznego niezbędna będzie pomoc lekarska.

Przykładowe efekty:

Polecane zabiegi usuwania bryczesów (tłuszczu na udach):

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki