AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Cienka skóra

Cienka skóra najczęściej jest też sucha i wrażliwa, przez co ma skłonność do szybszego starzenia się. Może występować na całym ciele, choć szczególnie dokuczliwa bywa na twarzy (zwłaszcza pod oczami) oraz dłoniach. Jako że skóra pełni w dużej mierze funkcję ochronną, w przypadku tej cienkiej i wrażliwej są one zaburzone.

Cienka skóra – przyczyny

Cienka skóra zwykle jest problemem wrodzonym – występuje wraz z cerą wrażliwą i suchą. Często zdarza się też, że spod cienkiej skóry widoczne są żyły. Warto wtedy wykonać badania, które wykluczą problemy z układem krążenia, zwłaszcza jeśli defekt występuje na nogach. Czasem, np. w przypadku cienkiej skóry na dłoniach, jest ona częściowo nabyta, np. przez nadużywanie detergentów bez zastosowania odpowiedniej ochrony.
Cienka tkanka związane jest również z wiekiem – początkowo może objawiać się, np. cienką skórą pod oczami, a więc widocznymi sińcami w tym obszarze, jednak z biegiem lat na całym ciele może zacząć przypominać pergamin. Widoczne jest to zwłaszcza u starszych osób – to także wynik zmniejszania się podskórnej tkanki tłuszczowej. Procesy te mogą przyspieszać, np. na skutek palenia tytoniu lub nadmiernej ekspozycji na słońce. W niektórych przypadkach cienka skóra może oznaczać również chorobę, w tym:
AZS – czyli atopowe zapalenie skóry, nazywane też egzemą, objawia się m.in. nadmiernym wysuszeniem, świądem i silną nadreaktywnością skóry.
Pergaminową skórę – bardzo rzadkie schorzenie o podłożu genetycznym, jego objawem jest m.in. wysoka nadwrażliwość na promienie słoneczne – skóra nie jest w stanie zregenerować się po wystawieniu na ich działanie.
Cukrzycę – towarzyszy jej także duża trudność z gojeniem się ran.
Choroby tarczycy – zarówno nadczynność, jak i niedoczynność czy stan zapalny, np. choroba Hashimoto.
Czasem zdarza się, że cienka skóra ma również skłonność do pękających naczynek (tzw. cera naczynkowa).

Cienka skóra – leczenie

W przypadku chorób skóry, jedynym wyjściem jest leczenie źródła problemu. Również niehigieniczny tryb życia wymaga zmian. Przy skórze dojrzałej osób starszych bądź cienkiej i suchej z natury, a także u osób chcących poprawić stan już zniszczonej tkanki niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja kosmetykami przeznaczonymi specjalnie do tego typu problemów, unikanie nagłych zmian temperatur (szczególnie przy cerze naczynkowej), dokładne osuszanie ciała po kąpieli oraz ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Warto rozważyć również niektóre zabiegi medycyny estetycznej, w tym profesjonalne peelingi pobudzające produkcję kolagenu, iniekcje ze składników silnie odżywczych, masaże ciśnieniowe, mezoterapię, karboksyterapię, zabiegi z zastosowaniem lasera, w tym fotoodmładzanie, a także procedury z użyciem fal RF (radiofrekwencja) lub ultradźwięków.

Polecane zabiegi w leczeniu cienkiej skóry:

Peeling chemiczny
Yellow Peel
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Endermolift
Neauvia Organic
Sculptra
Neauvia Hydro
Karboksyterapia
Odmładzanie frakcyjne Fotona
Odmładzanie frakcyjne Dye VL
Clear Lift
Laser Icon
Vela Shape III – modelowanie podbródka
Sono Queen
Lifting ultradźwiękowy Ultraformer III
Vela Shape III – modelowanie ciała
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki