AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Hiperpigmentacja

Hiperpigmentacja – przyczyny powstawania

Hiperpigmentacja to przebarwienia skórne, które powstają w związku z nadmierną produkcją melaniny przez organizm. Melanina jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu, który nadaje oczom i włosom kolor. Jednak, gdy jest go za dużo, sprawia, że na skórze pojawiają się nieregularne plamy o różnym kolorze. Najczęściej plamy występują na twarzy i dłoniach. Nadmierna produkcja melaniny następuje w trakcie zbyt dużego eksponowania ciała na promienie słoneczne. Inną przyczyną hiperpigmentacji są też zaburzenia hormonalne związane z wiekiem. Przebarwienia te (melasma) najczęściej pojawiają się u kobiet. Mogą być również skutkiem chorób, ciąży oraz pozostałością po trądziku.

Hiperpigmentacja – zapobieganie

Aby uniknąć powstawania przebarwień należy unikać zbyt intensywnej ekspozycji ciała na promienie słoneczne. Należy stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym kilka razy dziennie. Można również stosować kremy z witaminą C, która rozjaśnia skórę.

Hiperpigmentacja – leczenie

Skutecznymi sposobami usuwania przebarwień z twarzy oraz całego ciała są zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Osoby zmagające się z hiperpigmentacją mają do dyspozycji szereg zabiegów:

Alma Harmony Dye-VL

ClearLift

Cosmelan

Discovery Pico

PicoSure

Laser Cutera Excel V+ Genesis V

Ferulac Peel

Fotona Dualis SP

Hydrafacial

Peeling Whitening

Peeling chemiczny

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki