Menu

Kontur twarzy

Najczęściej kontur twarzy jest uwarunkowany genetycznie. Wpływ na jej kształt ma również upływ czasu. Naturalny proces starzenia skóry sprawia, że skóra traci jędrność i napięcie, staje się wiotka. Wówczas, w celu przywrócenia elastyczności i odmłodzenia skóry, konieczne jest poddanie się zabiegowi modelowania twarzy.


Utrata konturu twarzy – przyczyny

Upływ czasu sprawia, że skóra twarzy traci swoją objętość i kontur. Z biegiem lat zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, a skóra przemieszcza się ku dołowi, sprawiając, że twarz wygląda staro i niekorzystnie.

Zmiana konturu twarzy – objawy

Do głównych objawów utraty owalu twarzy należą utrata jędrności oraz ubytki w tkance. Znaczenie ma również zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Zmiany konturu twarzy najbardziej widoczne są na linii żuchwy oraz na policzkach.

Kontur twarzy – leczenie

Współczesna medycyna estetyczna proponuje wiele zabiegów odmładzania skóry i poprawiania konturu twarzy.
Wyszczuplenie twarzy umożliwia platforma Accent Ultra V Alma. Metoda łącząca ultradźwięki z falami radiowymi jest bezinwazyjna, a wielofunkcyjne urządzenie pozwala na działanie w wielu obszarach. Do nieinwazyjnych zabiegów wyszczuplających twarz należy także Endermolift, który pozwala na przywrócenie skórze młodzieńczej jędrności, oraz wykorzystująca kwas hialuronowy, wolumetria twarzy, poprawiająca objętość i kształt konturu twarzy. Kwas hialuronowy zawierają także preparaty wykorzystywane w zabiegach Neauvia Organic.
Lifting twarzy zapewniają nowoczesne nici liftingujące Princess Lift, Happy Lift i Silhouette Soft. Wampirzy lifting, czyli mezoterapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe, to efektywny sposobów na wzmocnienie i poprawę jędrności skóry. Bezinwazyjnymi zabiegami liftingującymi są natomiast te wykorzystujące fale ultradźwiękowe HIFU Sono Queen i Ultraformer III, posiadające szerokie zastosowanie w odmładzaniu skóry i poprawie konturu twarzy. Używające fal radiowych urządzenie Accent Prime umożliwia natomiast lifting podbródka
Precyzyjne odmładzanie zapewni laser PicoSure oraz zabiegi na podniesienie owalu twarzy metodą Neauvia Stimulate & Lift i modelowanie podbródka urządzeniem Vela Shape III.

Polecane zabiegi poprawiające kontur twarzy:

Lifting i wyszczuplanie twarzy Accent
Nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy Accent
Endermolift
Neauvia Organic
Nici liftingujące First Lift
Nici liftingujące Happy Lift
Nici liftingujące Silhouette Soft
Wolumetria
Odmładzanie skóry Pico Sure
Osocze bogatopłytkowe Magellan System
Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy
Vela Shape III – modelowanie podbródka
Sono Queen – nieinwazyjny lifting US
Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy
Accent PRIME – nieinwazyjny lifting twarzy
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting