Najczęściej kontur twarzy jest uwarunkowany genetycznie. Wpływ na jej kształt ma również upływ czasu. Naturalny proces starzenia skóry sprawia, że skóra traci jędrność i napięcie, staje się wiotka. Wówczas, w celu przywrócenia elastyczności i odmłodzenia skóry, konieczne jest poddanie się zabiegowi modelowania twarzy.


Utrata konturu twarzy – przyczyny

Upływ czasu sprawia, że skóra twarzy traci swoją objętość i kontur. Z biegiem lat zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, a skóra przemieszcza się ku dołowi, sprawiając, że twarz wygląda staro i niekorzystnie.

Zmiana konturu twarzy – objawy

Do głównych objawów utraty owalu twarzy należą utrata jędrności oraz ubytki w tkance. Znaczenie ma również zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Zmiany konturu twarzy najbardziej widoczne są na linii żuchwy oraz na policzkach.

Kontur twarzy – leczenie

Współczesna medycyna estetyczna proponuje wiele zabiegów odmładzania skóry i poprawiania konturu twarzy.

Wyszczuplenie twarzy umożliwia platforma Accent Ultra V Alma. Metoda łącząca ultradźwięki z falami radiowymi jest bezinwazyjna, a wielofunkcyjne urządzenie pozwala na działanie w wielu obszarach. Do nieinwazyjnych zabiegów wyszczuplających twarz należy także Endermolift, który pozwala na przywrócenie skórze młodzieńczej jędrności, oraz wykorzystująca kwas hialuronowy, wolumetria twarzy, poprawiająca objętość i kształt konturu twarzy. Kwas hialuronowy zawierają także preparaty wykorzystywane w zabiegach Neauvia Organic.

Lifting twarzy zapewniają nowoczesne nici liftingujące Princess Lift, Happy Lift i Silhouette Soft. Wampirzy lifting, czyli mezoterapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe, to efektywny sposobów na wzmocnienie i poprawę jędrności skóry. Bezinwazyjnymi zabiegami liftingującymi są natomiast te wykorzystujące fale ultradźwiękowe HIFU Sono Queen i Ultraformer III, posiadające szerokie zastosowanie w odmładzaniu skóry i poprawie konturu twarzy. Używające fal radiowych urządzenie Accent Prime umożliwia natomiast lifting podbródka

Precyzyjne odmładzanie zapewni laser PicoSure oraz zabiegi na podniesienie owalu twarzy metodą Neauvia Stimulate & Lift i modelowanie podbródka urządzeniem Vela Shape III.

Polecane zabiegi poprawiające kontur twarzy:

Lifting i wyszczuplanie twarzy Accent

Nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy Accent

Endermolift

Neauvia Organic

Nici liftingujące First Lift

Nici liftingujące Happy Lift

Nici liftingujące Silhouette Soft

Wolumetria

Odmładzanie skóry Pico Sure

Osocze bogatopłytkowe Magellan System

Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy

Vela Shape III – modelowanie podbródka

Sono Queen – nieinwazyjny lifting US

Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy

Accent PRIME – nieinwazyjny lifting twarzy

Zaffiro – bezinwazyjny termolifting