Krostki na czole

Krostki na czole – informacje ogólne:

Pojawiające się krostki na czole są jednym, z najczęstszych problemów, dotykających ludzi młodych. Dzieje się tak przez burzę hormonalną jaką wtedy przechodzą. Te (i inne problemy skórne) zaniżają naszą samoocenę, a co za tym idzie onieśmielają. Co dla osoby nastoletniej może być traumatyczne. Krosty na czole najczęściej są wynikiem nadmiernie produkowanego sebum. Jeśli, ten łój skórny, jest wydzielany w zbyt dużych ilościach, to w końcu zaczyna osadzać się na naszej twarzy. Najczęściej zatyka wtedy pory lub gruczoły łojowe, które na skutek innych zanieszczyszczeń, prowadzą do stanów zapalnych. Jednak problem ten może spotkać również osoby dorosłe. Wtedy najczęstszym czynnikiem, powodującym niechciane krostki na czole, jest stres, zła dieta, nieodpowiednia ilość snu, a także odwodnienie organizmu.

Krostki na czole – zapobieganie:

Zapobieganie krostą na czole opierać się będzie na pilnej obserwacji swojego ciała. Musimy znaleźć główne źródło powstawania naszego problemu. Jeśli nasza twarz ma skłonności do bycia tłustą, to należy stosować kremy o właściwościach osuszających. Nie zapominaj także o regularnym stosowaniu toniku – pomoże on zachować odpowiednie pH skóry. Również żel oczyszczający pomoże zadbać Ci o higienę twarzy. Pamiętaj także o zwróceniu uwagi na to, co jesz. Fast foody, a także kolorowe napoje i alkohol będą źle wpływać na kondycję Twojej cery! Dlatego zbilansuj swoją dietę tak, aby zawierała pełnowartościowe składniki odżywcze. Pij dużo wody!

Krostki na czole – zabiegi:

By zniwelować krosty, stosuj peelingi. Dzięki zastosowaniu go pozbędziesz się martwego naskórka, który przyczynia się do zatykania porów i gruczołów łojowych. Warto również stosować preparaty zawierające w swoim składzie witaminę A. Jako domowe sposoby, na walkę z krostami, stosuj wyciągi z: mniszka lekarskiego (mlecza), liści pokrzywy lub ziela fiołka trójbarwnego. Jeśli uciążliwy problem dalej nie znika – koniecznie odwiedź dermatologa. Być może wymagane będzie leczenie farmakologiczne.

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki