NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krosty dookoła ust

Krosty dookoła ust – informacje ogólne:

Każda krosta pojawiająca się na naszym ciele nie powstaje bez powodu. Niezależnie, czy występuje ona na nosie, czole lub w okolicy ust, to symptomy jej obecności mogą być różne. Problem dotykający miejsc wokół Twoich ust może mieć swoje podłoże w porach.

Na naszej skórze znajdują się liczne gruczoły potowe, a także łojowe. Te ostatnie, podczas nadmiernej produkcji hormonów, przyczyniają się do zwiększenia ilości wytwarzania sebum. Ten łój skórny, w połączeniu z potem, martwym naskórkiem a także bakteriami, osadza się w naszych porach po czasie je zatykając. To właśnie wtedy, na naszej twarzy, pojawiają się nieestetyczne krosty. Nie jest to jednak jedyny powód ich obecności. Równie dobrze, pojawiający się problem, może być spowodowany reakcją alergiczną. Z kolei, wokół ust u dzieci, możemy zaobserwować potówki, spowodowane ślinieniem się podczas snu.

Krosty dookoła ust – zapobieganie:

Krostą, pojawiającym się z powodu nadmiernego sebum, możemy przeciwdziałać stosując regularnie żele oczyszczające. Warto również zainwestować w tonik, który oprócz oczyszczenia, pomoże zachować właściwe pH naszej skóry. Jeżeli problem ma podłoże alergiczne, należy poszukać jego przyczyny. Być może ostatnio w Twojej diecie pojawiło się coś nowego, co przyczyniło się do obecności krost? Warto również mieć na uwadze fakt, że krosty dookoła ust mogą powstawać przez złą higienę jedzenia. Może po jedzeniu nie wytarło się dokładnie brudnej buzi. Bez względu na przyczynę pojawienia się krost – nie wyciskaj ich! Możesz przez to tylko sobie zaszkodzić.

Krosty dookoła ust – zabiegi:

W przypadku pojawienia się krost dookoła ust, warto będzie zrobić peeling. Być może po tym zabiegu, mającym na celu oczyszczenie twarzy z martwego naskórka, problem ustąpi. Pamiętajmy jednak by twarz peelingować regularnie. Gdyby jednak problem nie ustępował to skonsultuj się z dermatologiem. Zdiagnozuje on źródło Twojego problemu i z pewnością Ci pomoże.

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki