AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty grudki na twarzy

Krosty grudki na twarzy – przyczyny powstawania

Grudki na twarzy są objawem trądziku młodzieńczego, dorosłych lub trądziku grudkowego. Pojawiają się na twarzy, ale mogą też na szyi i dekolcie. Powodują swędzenie, zaczerwienienie skóry, a nawet ból. Nie wolno ich wyciskać, ponieważ prowadzi to do rozprzestrzenienia się bakterii po innych częściach ciała. Krosty grudki na twarzy powstają na twarzy nie tylko w związku z różnymi odmianami trądziku, lecz także jako objaw:

 • nieprawidłowej diety
 • braku higieny osobistej
 • palenia papierosów
 • stresu, zmęczenia, braku snu
 • chorób wewnętrznych organizmu

Krosty grudki na twarzy – wygląd

W pierwszej fazie kształtowania się grudek na twarzy, powstaje wypukłe zaczerwienienie, które może powodować ból. Dopiero po jakimś czasie, grudka może zamienić się w krostę z ropnym czubkiem. Krosty powstają w związku z zaburzoną pracą gruczołów łojowych, które wytwarzają za dużo łoju. Zapchane gruczoły nie potrafią poradzić sobie z dużą ilością substancji, przez co pojawia się ona na powierzchni skóry.

Krosty grudki na twarzy – leczenie

Każda zmiana skórna powinna być leczona u specjalisty. Nie można samodzielnie usuwać grudek z twarzy, ponieważ można doprowadzić to do pogorszenia stanu zapalnego. Warto także zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry – używać kosmetyków przeznaczonych do skóry trądzikowej. Dermatolog może zalecić stosowanie dopasowanych do choroby skóry kosmetyków. Ponadto, jeśli sama pielęgnacja nie przyniesie rezultatów, dermatolog może zalecić przyjmowanie antybiotyków. Warto zadbać o swoją cerę w gabinetach medycyny estetycznej. Oczyszczanie twarzy, peelingi i kwasy usuwają zanieczyszczony naskórek oraz regenerują nowy.

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki