AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty na czole

Krosty na czole – informacje ogólne

Obecność krost na czole spowodowana jest w głównej mierze pracą naszych hormonów. To właśnie one, przyczyniają się do nadmiernej produkcji sebum w gruczołach skórnych. Ten łój skórny, w połączeniu drobnymi zanieczyszczeniami (potem, martwym naskórkiem, bakteriami, a także makijażem), przyczynia się do zalegania w naszych porach. Co z kolei zatyka je i w dalszej konsekwencji powstają niechciane krosty. Ich obecność najczęściej zauważalna jest u nastolatków – ma to związek z okresem dojrzewania i nadmierną pracą hormonów. Nie oznacza to jednak, wbrew powszechnym przekonaniom, że problem ten nie dotyka dorosłych. Stres, niewłaściwa dieta, nieregularny sen… – To właśnie to w dorosłym życiu może przyczynić się do nawrotu trądziku na czole.

Krosty na czole – zapobieganie

Krostom na czole zapobiegamy w taki sam sposób jak trądzikowi. Oznacza to, że powinniśmy stosować w naszej codziennej higienie toniki, pomagające utrzymać właściwe pH naszej skóry. Nie zapominajmy przy tym o regularnym używaniu żeli oczyszczających. Zaś makijaż zmywajmy każdego wieczoru, dzięki czemu nasza skóra będzie mogła oddychać. Warto jest także zastąpić kolorowe i słodkie napoje odpowiednią ilością wody. Nie zapomnijmy przy tym o ograniczeniu alkoholu, fast foodów, a także słodyczy. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by za wszelką cenę, nie wyciskać pojawiających się krost. Nie chcesz zwiększyć swojego problemu, ani narazić swoja skórę na pojawienie się blizn, prawda?

Krosty na czole – zabiegi

Aby skutecznie pokonać problem krost na czole, należy stosować peelingi. Nic tak szybko i prosto nie złuszczy naszej cery. To właśnie dzięki peelingom pozbędziemy się nadmiaru martwego naskórka. Gdy jednak to nie pomaga, w walce z naszym problemem, należy udać się do kosmetyczki, która może wykonać m.in. zabieg mikrodermabrazji. Zabieg ten polega na kryształowym ścieraniu kolejnych warstw naskórka, przez co jest dokładniejszy niż peeling.

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki