AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty na szyi

Krosty na szyi – informacje ogólne:

Krosty pojawiające się na szyi niejednokrotnie potrafią uprzykrzyć życie. Ich obecność zauważalna jest w głównej mierze u nastolatków. Nie oznacza to jednak, że problem ten, nigdy nie dotyka osób dorosłych. W młodszej grupie wiekowej, za obecność krost, odpowiedzialna jest przede wszystkim gospodarka hormonalna. Natomiast w grupie drugiej – tej starszej – za powstawanie krost możemy winić nadmierny stres lub alergie.

Krosty na szyi mogą powstawać na skutek zatkanych porów. Przyczynia się do tego nadmiar wydzielania sebum (łoju skórnego), który wraz z martwym naskórkiem, a także potem i bakteriami, osadza się w naszych porach. Nie oznacza to jednak, że pozostajemy na pozycji przegranej.

Krosty na szyi – zapobieganie:

Skuteczne przeciwdziałanie, pojawiającym się krostą, będzie w głównej mierze, opierało się na systematyczności. Należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o swoją higienę. To właśnie m.in. makijaż może zatykać nasze pory. Niezwykle ważne jest pamiętanie o regularnym czyszczeniu przyborów do malowania, by zapobiegać namnażaniu się na nich bakterii. Dodatkowo pomocne, w zapobieganiu krostą na szyi, będzie przejście na zdrową dietę. Eliminacja napojów gazowanych, fast foodów, a także słodyczy wpłynie znacząco na kondycję naszej skóry. Nie zapominajmy jednak, że powstałe krosty mogą być reakcją uczuleniową – dlatego upewnij się, czy ostatnio nie zmieniłaś proszku do prania bądź płynu do płukania.

Krosty na szyi – zabiegi:

Wbrew pozorom to właśnie peeling okaże się jedną z najprostszych i najskuteczniejszych zabiegów. Dzięki swoim właściwościom złuszczającym, pomoże nam pozbyć się martwego naskórka, który przyczynia się do zatykanie porów. Warto również wziąć kąpiel z solą morską, która dodatkowo pomoże Ci się zrelaksować. Na pojawiający się problem możemy również zastosować miksturę z miodu, kurkumy i czosnku, którą jemy kilka razy dziennie. Gdy to również nie przynosi odpowiednich rezultatów, odwiedź kosmetyczkę. Nie zapominaj jednak o tym, by krost nie wyciskać!

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki