AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty przy nosie

Krosty przy nosie – przyczyny powstawania

Krosty na nosie mogą pojawiać się z bardzo wielu przyczyn – może to być reakcja na niską temperaturę, alergia na produkty pokarmowe lub skutek nadużywania alkoholu. Krosty przy nosie i na nim często pojawiają się wraz z trądzikiem. Są to wtedy większe krosty z ropną wydzieliną. Wokół nosa, szczególnie w zagłębieniach przy skrzydełkach, oraz na nim samym często pojawiają się zaskórniki – czarne wągry. Są bardzo widoczne i mogą powodować dyskomfort. Wypryski na nosie mogą również sygnalizować podwyższone ciśnienie oraz zbyt wysoki poziom cholesterolu w organizmie.

Krosty przy nosie – pielęgnacja skóry

Najskuteczniejszym sposobem na gładką skórę wokół nosa i na nim, są zabiegi medycyny estetycznej, takiej jak: peelingi, kwasy czy manualne oczyszczanie. Samodzielne wyciskanie zaskórników lub pryszczy może spowodować pogorszenie się stanu zapalnego mieszków włosowych. Bardzo ważna jest również domowa pielęgnacja skóry, jeśli istnieje problem z doborem kosmetyków do rodzaju skóry, to należy skorzystać z pomocy kosmetologa lub dermatologa.

Krosty przy nosie – leczenie

Nos jest pierwszą częścią twarzy, na którą zwracamy uwagę podczas rozmowy z innymi lub podczas patrzenia w lustro. Dlatego też krosty na nim mogą być sporym kompleksem. Jeśli zmiana sposobu odżywiania się i wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji nie przynoszą oczekiwanych efektów, należy udać się do lekarza. Lekarz może przepisać maści lub antybiotyki, które zahamują powstawanie krost. Jeśli problem polega na zbyt wysokim ciśnieniu lub poziomie cholesterolu to także należy przyjmować przepisane leki.

Polecane zabiegi:

Yellow Peel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki