AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty z tyłu ud

Niedoskonałości skórne i pryszcze na nogach z reguły wiążą się z niewłaściwym usuwaniem owłosienia. Zdarza się również, że za pojawienie się niedoskonałości skórnych odpowiedzialna jest alergia. Uporczywe krostki na udach nie znikają jednak samoistnie, a nieleczone wiążą się z ryzykiem powstawania nieestetycznych blizn. Z tego powodu, wszelkie defekty urody, w tym także krosty z tyłu ud, powinny być poddane terapii, przeprowadzonej pod okiem doświadczonego dermatologa. Pozwala to na uzyskanie zdrowego wyglądu skóry i zapobiega powstawaniu niedoskonałości w późniejszym czasie, również po zakończeniu pierwszego etapu skutecznego leczenia.

Krosty z tyłu ud – przyczyny

Podłożem powstawania krost z tyłu ud bardzo często jest zapalenie mieszków włosów. Skóra podrażniona wskutek golenia nóg czy depilacji posiada tendencje do powstawania tego rodzaju defektów urody. Istotnym czynnikiem powstawania krostek na udach jest również noszenie zbyt obcisłych i sztucznych ubrań, co zwiększa potliwość skóry oraz namnażanie się bakterii. Wskutek przepocenia skóry na przykład latem czy podczas intensywnych treningów sportowych dochodzi do zapalenia mieszków włosowych. Nieleczona choroba prowadzi z kolei do ropnych krost i czyraków, dlatego należy podjąć jak najszybszą terapię. Innymi możliwymi przyczynami występowania pryszczy na nogach mogą być także choroby, takie jak: świerzb, łuszczyca, grzybica oraz alergia kontaktowa.

Krosty z tyłu ud – leczenie

Kuracja wobec krost z tyłu ud polega na miejscowym oraz doustnym przyjmowaniu antybiotyków. Dodatkowo można również zastosować zabiegi medycyny estetycznej, takie jak chociażby peelingi czy maseczki. Skutecznym antidotum na powstawanie zapalenia mieszka włosowego jest zastąpienie golenia tradycyjną maszynką przez laserowe usuwanie owłosienia. To doskonałe rozwiązanie na pozbycie się tego rodzaju przykrych dolegliwości.

Krosty z tyłu ud – profilaktyka

Efektywną profilaktyką wobec krost z tyłu ud jest noszenie luźnych ubrań, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy to skóra narażona jest na nadmierne pocenie. Poza tym, warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do mycia ciała, zawierających środki dezynfekujące. Pomocne jest również używanie kremów i żeli z mocznikiem, które posiadają działanie nawilżające. Dobrze jest także dezynfekować przyrządy do golenia skóry, takie jak maszynki, a najkorzystniej przestać je w ogóle używać i rozpocząć laserowe usuwanie owłosienia, przeprowadzone przez doświadczonego kosmetologa. Korzystnym rozwiązaniem jest też systematyczne wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej, w tym peelingów, mikrodermabrazji wodnej czy masek.

Polecane zabiegi w leczeniu krost z tyłu ud

W przypadku wystąpienia ropnych krost i pryszczy na nogach, a także przebarwień i blizn potrądzikowych, warto zastosować zabiegi, takie jak:Yellow PeelCosmelanPeeling RefreshMaska tretinoinowaAlma Harmony Acne Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki