AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie na czubku głowy

Łysienie na czubku głowy, razem z nadmiernym wypadaniem włosów znad linii czoła, najczęściej występuje w łysieniu typu męskiego, nazywanym też androgenowym. Pojawienie się tego schorzenia ma związek z nieprawidłowym działaniem męskich hormonów na organizm. Na problem ten narażone są obie płcie, jednak występowanie łysienia na czubku głowy u mężczyzn jest częstsze niż u kobiet. Choroba ta należy do typów łysienia niebliznowaciejącego.

Łysienie na czubku głowy – przyczyny

Przyczyny wypadania włosów w tym miejscu związane są z zaburzeniami hormonalnymi. Źródło problemu łysienia na czubku głowy leży bowiem w niewłaściwym funkcjonowaniu męskiego hormonu DHT (dihydrotestosteronu) w organizmie, a więc jego nadmiernym wydzielaniu lub szczególnej wrażliwości na jego wpływ. Objawy może nasilać również niezdrowy tryb życia, w tym dieta uboga w makro- i mikroelementy, zażywanie niektórych leków, a także nadmiar stresu i brak snu.

Łysienie na czubku głowy – objawy

Problem przerzedzania się włosów na czubku głowy w łysieniu męskim, wbrew swojej nazwie, może pojawić się u obu płci. Najczęściej dotyka panów po 50 r.ż., jednak często można zauważyć go już u 20-latków. W przypadku kobiet łysienie na czubku głowy najczęściej zaczyna się w okresie menopauzy, choć istnieją także przypadki jego wcześniejszego wystąpienia, np. w zespole policystycznych jajników.

Łysienie na czubku głowy – leczenie

Leczenie łysienia na czubku głowy często zakłada terapię u endokrynologa, zwłaszcza gdy dotyczy kobiet. Czasami w celach pomocniczych stosuje się również kuracje środkami do użytku zewnętrznego. Pomóc może też poprawa nawyków żywieniowych i zdrowszy tryb życia. W wielu przypadkach bardzo dobre efekty dają zabiegi medycyny estetycznej, w tym terapia światłem LED , mezoterapia igłowa czy karboksyterapia. Jeśli problem jest bardzo nasilony, najlepszym wyjściem może być przeszczep włosów.

Polecane zabiegi leczenia łysienia na czubku głowy:

Smart Graft
Karboksyterapia
Mezoterapia igłowa
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki