NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Łysienie trakcyjne

Z łysieniem trakcyjnym mamy do czynienia, gdy włosy zostają poddane długotrwałemu napięciu, a mieszki włosowe ciągłemu uciskowi. Ma to miejsce w przypadku noszenia fryzur typu: koki, kucyki, dredy, warkoczyki. Również spanie z włosami nakręconymi na wałki, zakładanie doczepek, które służą przedłużeniu włosów, częste modelowanie, a nawet noszenie kasków, podczas uprawiania sportów mogą powodować osłabienie włosów, a w rezultacie ich wypadanie.

Łysienie trakcyjne – powstawanie

Pierwszymi niepokojącymi objawami łysienia trakcyjnego jest ból głowy oraz bolesność skóry w miejscu ucisku. Mogą pojawić się punktowe stany zapalne pod postacią ropnych guzków, wrażliwość na dotyk, a także łuszcząca się skóra. Utrata włosów początkowo ma postać prześwitów, występujących za uszami, w okolicy skroni, na czubku głowy. Łysienie trakcyjne to postać mechaniczna łysienia, co oznacza, że jego powodem jest oddziaływanie sił mechanicznych na włosy, prowadzące do osłabienia ich powiązania z korzeniem.

Łysienie trakcyjne – zapobieganie

Aby uniknąć przykrej przypadłości, jaką jest łysienie trakcyjne, należy dbać o kondycję swoich włosów i nie przesadzać z częstotliwością zmiany fryzur i nie poddawać ich zbyt często zabiegom pielęgnacyjnym. Najlepiej hołdować złotej zasadzie, że wszystko jest dobre, ale stosowane z umiarem. Dlatego trzeba dać włosom odpocząć od męczących fryzur, które nadmiernie je ściskają, a także zrezygnować z częstego spania z włosami ciasno zakręconymi na wałki czy nagminnego stosowania ozdób mocno spinających. Rozczesywanie powinno być delikatne, a na noc włosy najlepiej pozostawać rozpuszczone.

Łysienie trakcyjne – metody leczenia

W przypadku wystąpienia pierwszych oznak, należy jak najszybciej zasięgnąć porady specjalisty i zdiagnozować przyczyny łysienia w danym przypadku. Aby zahamować proces zapalny, najczęściej stosuje się miejscowo kremy sterydowe lub zastrzyki. W celu pobudzenia włosów do szybkiego wzrostu, wykorzystuje się mezoterapię igłową, zabiegi laserowe. W przypadku trwałego uszkodzenia mieszków włosowych oraz zaawansowanego procesu utraty włosów, stosuje się ich przeszczepienie.

Polecane zabiegi w leczeniu łysienia trakcyjnego:

Mezoterapia igłowa
Przeszczep włosów Smart Graft
Dr Cyj
Karboksyterapia
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki