Skip to main content

Poprawa konturu twarzy

Poprawa konturu/owalu twarzy to grupa zabiegów medycyny estetycznej, mających na celu zniwelowanie zmian zachodzących w konturze twarzy pod wpływem grawitacji oraz utraty jędrności i gęstości tkanki, w tym problem opadających policzków (tzw. ,,chomików”) lub drugiego podbródka.

Poprawa konturu twarzy – wskazania

Kontur twarzy zmienia się wraz z wiekiem – odpowiadają za niego procesy starzenia tkanki, związane m.in. ze spadkiem produkcji elastyny i kolagenu, czyli dwóch białek, odpowiedzialnych za jej jędrność i elastyczność. Drugą przyczyną jest wpływ grawitacji, której skóra o zmniejszonej gęstości i sprężystości ulega znacznie łatwiej. Co więcej, wraz z wiekiem zanika część tkanki tłuszczowej w górnych partiach twarzy, przez co ,,środek ciężkości” przenosi się w dół – powstają tzw. ,,chomiki” oraz drugi podbródek. W takich sytuacjach warto zastanowić się, jak poprawić kontur twarzy.

Poprawa konturu twarzy – rodzaje

Kontur twarzy możemy poprawić na wiele sposobów, w tym za pomocą:
Nici liftingujących – wtapiają się w skórę, fizycznie podnosząc tkankę. Większość nowoczesnych nici dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu efekt jest trwalszy i bardziej naturalny.
Masażu próżniowego – to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów – specjalna głowica zasysa skórę, masując ją i jednocześnie pozwalając na modelowanie twarzy – w naturalny sposób ujędrnia skórę.
Wypełniaczy, w tym kwasu hialuronowego – modelowanie twarzy kwasem hialuronowym wykorzystywane jest także w innych celach, np. wypełniania tzw. doliny łez czy powiększania ust.
Zabiegu laserowego – można wykonać nim np. rodzaj pobudzającego peelingu (laser ablacyjny) lub jedynie stymulować fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny (laser nieablacyjny).
Ultradźwięków i radiofrekwencji – polegają na rozgrzaniu tkanki, która zaczyna produkować niezbędne dla jędrnego wyglądu białka.
Światła IPL – to tzw. zabieg fotoodmładzania – skóra jest rozgrzewana, fibroblasty stymulowane, a włókna kolagenowe skracają się, co poprawia napięcie tkanki.

Polecane zabiegi poprawiające kontur twarzy:

Bezinwazyjne wyszczuplanie twarzy i lifting Accent Ultra V
Nieinwazyjne wyszczuplanie twarzy Accent
Attiva – endodermalny lifting falami radiowymi
Endermolift
Kwas hialuronowy
Neauvia
Wolumetria
Nici APTOS
Nici PDO
Frakcyjne nieablacyjne odmładzanie skóry Icon
Odmładzanie skóry Pico Sure
Stimulatelift
Vela Shape III
Sono Queen
Ultraformer III
Accent Prime
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting