AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze ropne na ciele

Praktycznie dla każdej osoby pryszcze ropne na ciele to sytuacja dyskomfortowa. Ich wygląd, a także ból, jaki często sprawiają przyczynia się do obniżenia nastroju oraz utraty pewności siebie. Ponadto, wykwity na całym ciele niepokoją również ze względu na fakt, że mogą oznaczać zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu oraz świadczyć o istnieniu chorób ogólnoustrojowych. Ważna jest więc w takim przypadku odpowiednia diagnostyka pod okiem dermatologa i rozpoczęcie skutecznego leczenia.

Pryszcze ropne na ciele – przyczyny

Powodem występowania ropnych krost i wykwitów na całym ciele jest bardzo często trądzik pospolity, nazywany również młodzieńczym. Pojawia się on w okresie dojrzewania, czyli w przedziale wiekowym około 11-18 lat. Za rozwój choroby w tym wypadku odpowiedzialne są hormony, które powodują nadmierne wydzielanie sebum. Poza tym, czynnikiem wywołującym pryszcze ropne na ciele może być również trądzik ropowiczy, będący cięższą odmianą trądziku pospolitego. Podłożem występowania ropnych krost jest także alergia i nadpotliwość. Zdarza się też, że za wykwity na całym ciele odpowiedzialny jest trądzik dorosłych, spowodowany zaburzeniami hormonalnymi.

Pryszcze ropne na ciele – leczenie

Leczenie trądziku pospolitego polega na przyjmowaniu doustnych antybiotyków lub retinoidów, w oparciu o wcześniejszą diagnostykę u dermatologa. Natomiast kuracja wobec trądziku dorosłych opiera się najczęściej na zastosowaniu leków hormonalnych. Podłoże alergiczne wykwitów na całym ciele wymaga z kolei przyjmowania leków przeciwhistaminowych oraz wymaga wyeliminowania alergenu, powodującego uczulenie skóry.

Pryszcze ropne na ciele – profilaktyka

Znakomitą profilaktyką wobec pryszczy ropnych na ciele jest stosowanie kąpieli ziołowych, między innymi z bratka, rumianku czy nagietka. Przyczynia się to do odkażenia ran oraz przyspiesza proces ich gojenia. Poza tym, warto również zadbać o przestrzeganie diety, z wykluczeniem tłustych i ostrych potraw, a także słodyczy, fast foodów oraz żywności przetworzonej. Działaniem profilaktycznym jest też systematyczne wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej, takich jak na przykład złuszczające kwasy AHA czy mikrodermabrazja.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy ropnych na ciele

Zabiegami, które cieszą się uznaniem, z powodu ich skuteczności w leczeniu pryszczy ropnych na ciele oraz blizn potrądzikowych są, m.in.:Yellow PeelCosmelanPeeling RefreshMaska tretinoinowaAlma Harmony Acne Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki