AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze z białym czubkiem

W sytuacji, gdy na skórze pojawiają się pryszcze z białym czubkiem, dobrze jest skorzystać z wizyty u dermatologa i kosmetologa. Specjaliści określają dokładną przyczynę powstawania zmian skórnych oraz pomagają efektywnie rozwiązać ten problem. Powody powstawania krost ropnych mogą być bowiem bardzo różne, z tego powodu wskazana jest odpowiednia diagnostyka. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie skutecznego leczenia pod okiem ekspertów.

Pryszcze z białym czubkiem – przyczyny

Choć przyczyny występowania krost ropnych mogą być różne, jedną z najczęstszych jest trądzik młodzieńczy, zwany pospolitym. Choroba ta dotyczy nastolatków i związana jest ze zmianami hormonalnymi. W wieku 11-18 lat odbywa się bowiem dojrzewanie płciowe, które ma wpływ na szereg procesów w organizmie. Między innymi, wskutek nadmiernego pobudzenia gruczołów łojowych dochodzi do przetłuszczania się cery, co sprzyja powstawaniu zaskórników, grudek oraz krost ropnych. Jednak powodem niedoskonałości skórnych jest nie tylko trądzik pospolity, występujący w okresie dorastania. Osoby dorosłe mogą również mieć trądzik torbielowaty, którego powstanie zależne jest od hormonów i nadmiaru androgenów. Zdarza się też, że defekty skórne występują jako objaw trądziku różowatego.

Pryszcze z białym czubkiem – leczenie

Leczenie pryszczy z białym czubkiem w przypadku trądziku młodzieńczego polega na miejscowym zastosowaniu antybiotyków. Jeśli choroba przebiega intensywnie, kuracja wymaga również zastosowania antybiotyku z grupy tetracyklin doustnie. Wobec trądziku różowatego, którego objawami są zaczerwienienie, pajączki i łojotok, stosuje się laseroterapię naczyniową. Natomiast trądzik torbielowaty i intensywne krosty ropne wymagają doustnego przyjmowania izotretynoiny, będącej pochodną witaminy A lub leków steroidowych.

Pryszcze z białym czubkiem – profilaktyka

Doskonałą profilaktyką w sytuacji występowania trądziku młodzieńczego oraz różowatego jest stosowanie diety, bogatej w zielone warzywa i owoce, z ograniczeniem spożywania słodyczy, ostrych przypraw i tłustych potraw. Ponadto, warto zminimalizować stres, regularnie się wysypiać oraz zrezygnować z używek takich jak palenie tytoniu czy picie alkoholu. Są to bowiem czynniki, które wpływają nie tylko na rozwój trądziku, ale również kondycję i wygląd cery.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy z białym czubkiem

Zabiegami polecanymi w leczeniu pryszczy z białym czubkiem o podłożu trądzikowym, a także blizn potrądzikowych są między innymi:

Yellow Peel

Cosmelan

Peeling Refresh

Maska tretinoinowa

Peeling Salipeel Lic

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Peeling chemiczny

PRX

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki