NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Pryszcze z krwią na twarzy

Kiedy na skórze pojawiają się nietypowe zmiany skórne, takie jak pryszcze z krwią na twarzy, warto zgłosić się do dermatologa, w celu ustalenia przyczyny powstania tego rodzaju niedoskonałości. Nieleczone defekty urody mogą bowiem się rozprzestrzeniać i pozostawiać blizny. Niewskazane jest samodzielne wyciskanie tych wykwitów skórnych, ponieważ wpływa to na pogorszenie stanu chorobowego. Bardzo ważna jest natomiast szybka reakcja w postaci zgłoszenia się do lekarza oraz podjęcie efektywnego leczenia.

Pryszcze z krwią na twarzy – przyczyny

Podłoże pojawiających się na twarzy zmian skórnych może być bardzo różne. Najczęstszą przyczyną jest trądzik pospolity, zwany również trądzikiem młodzieńczym, który związany jest nieodzownie z procesem dojrzewania płciowego, przypadającego na wiek 11-18 lat. To właśnie wtedy zachodzą w organizmie chłopców i dziewcząt zmiany hormonalne, które wpływają na pobudzenie gruczołów łojowych oraz powstawanie niechcianych wyprysków na twarzy, klatce piersiowej, a także plecach. Objawami trądziku pospolitego są zaskórniki, grudki oraz krosty ropne. Innym powodem powstawania pryszczy z krwią na twarzy jest także trądzik torbielowaty, a jego podłoże wynika z niewłaściwej gospodarki hormonalnej, wzrostu androgenów oraz stresu. Czynnikiem odpowiedzialnym za występowanie wyprysków na twarzy może być też gronkowiec złocisty, czyli bakterie, które można zdiagnozować za pomocą badania laboratoryjnego wymazu, pobranego ze zmiany skórnej.

Pryszcze z krwią na twarzy – leczenie

Rodzaj leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem. Inna bowiem będzie terapia w przypadku trądziku pospolitego, odmienna w sytuacji wykrycia gronkowca złocistego, a także trądziku torbielowatego. I tak, jeśli chodzi o kurację wobec mało intensywnej odmiany trądziku pospolitego może wystarczyć jedynie miejscowe stosowanie antybiotyku. Natomiast trądzik torbielowaty wymaga już przyjmowania doustnie retinoidów, leków steroidowych oraz izotretynoiny, która jest pochodną witaminy A. Gronkowiec złocisty z kolei wymaga podania odpowiednich antybiotyków, niestety na wiele z nich jest oporny.

Pryszcze z krwią na twarzy – profilaktyka

Trądzik pospolity to choroba, na którą ma wpływ styl odżywiania, dlatego w przypadku jej występowania, warto zadbać o zdrową dietę, bez nadmiaru mleka i produktów mlecznych, a także unikać ostrych przypraw, żywności przetworzonej, słodyczy, białej mąki oraz fast foodów. Jeśli chodzi o trądzik torbielowaty to sposób odżywiania nie ma tu większego znaczenia. Niezależnie jednak od podłoża powstawania niechcianych zmian skórnych, dobrze jest zrezygnować z używek takich jak palenie papierosów czy picie alkoholu, które mają negatywny wpływ na kondycję cery. Ponadto, wskazane jest używanie specjalnych preparatów oczyszczających, a także wykonywanie profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej pod okiem wykwalifikowanego specjalisty, takich jak chociażby peelingi czy maseczki.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy z krwią na twarzy

Skuteczną bronią w leczeniu pryszczy z krwią na twarzy, a także różnego rodzaju wyprysków oraz blizn potrądzikowych są zabiegi takie jak, między innymi:  Yellow Peel Cosmelan Peeling Refresh Maska tretinoinowa Alma Harmony Acne Peeling Salipeel Lic

Alma Harmony iPixel

Peeling chemiczny

PRX

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki