Skip to main content

Pryszcze z tyłu głowy

Pojawiające się pryszcze z tyłu głowy bywają często źródłem dyskomfortu i zaniepokojenia. To dlatego, że oprócz tego, że wyglądają nieestetycznie, mogą być również bolesne przy poruszaniu głową i szyją oraz zakładaniu ubrań. Z tego powodu, krosty na głowie powinny być niezwłocznie leczone. Nie warto samodzielnie ich wyciskać, ponieważ może to doprowadzić do przeniesienia choroby na inne obszary ciała.

Pryszcze z tyłu głowy – przyczyny

Główną przyczyną powstawania pryszczy z tyłu głowy jest trądzik młodzieńczy, inaczej nazywany trądzikiem pospolitym. Jest to choroba skóry, która pojawia się najczęściej w wieku 11-18 lat, czyli w okresie dojrzewania. To przykra dolegliwość dla wielu dziewcząt i chłopców, a także również coraz częściej dorosłych. Objawami trądziku młodzieńczego mogą być zarówno zmiany w postaci zaskórników, grudek czy pryszczy w obszarze twarzy, jak i szyi, głowy oraz dekoltu. Wypryski na głowie powstają w wyniku zapalenia mieszka włosowego, co może być związane ze stresem, niewłaściwą dietą oraz zachwianą równowagą hormonalną. Jeśli krosty na głowie pojawiają się wraz z nadmiernym swędzeniem, należy wybrać się jak najszybciej do dermatologa, który zaleci przyjmowanie odpowiednich leków likwidujących źródło problemu.

Pryszcze z tyłu głowy – leczenie

Przed podjęciem leczenia i wykonaniem zabiegów kosmetycznych, dobrze jest zadbać o rzetelną diagnostykę dermatologiczną pojawiających się krost na głowie. Terapia farmakologiczna powinna odbywać się pod okiem doświadczonego specjalisty. Jeśli chodzi natomiast o leczenie zewnętrzne, to warto skorzystać z nowoczesnych metod medycyny estetycznej, takich jak chociażby zastosowanie lasera z głowicą Acne, przeznaczoną do leczenia aktywnego trądziku. Zapalenie mieszka włosowego może być też wspierane kuracją z wykorzystaniem antybiotyków.

Pryszcze z tyłu głowy – profilaktyka

U osób, które posiadają przetłuszczające się włosy działaniem profilaktycznym jest stosowanie specjalnych kosmetyków do ich mycia i pielęgnacji. W takiej sytuacji dobrze wpływa również częstsze mycie włosów oraz unikanie preparatów do ich układania. Wskazane jest również stosowanie diety, bogatej w warzywa zielone, a ubogiej w tłuste potrawy, przetworzoną żywność, ostre przyprawy czy słodycze.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy z tyłu głowy

Zabiegi polecane w leczeniu wyprysków na głowie oraz blizn potrądzikowych to m.in.: 

Yellow Peel

Cosmelan

Peeling Refresh

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Alma Harmony iPixel

Peeling chemiczny

PRX

Sebacia

0