Pryszcze z wodą

Dojrzewanie to dynamiczny okres zmian hormonalnych, który wpływa na nadmiar wydzielania sebum, czyli łoju skórnego. Proces ten niekorzystnie odbija się na cerze i w efekcie, w wielu miejscach, powstają zarówno pryszcze na twarzy, jak i na dekolcie czy plecach. Wtedy właśnie pojawiają się pryszcze wypełnione wodą oraz krosty ropne. Tego rodzaju mankamenty urody należy i warto leczyć pod okiem doświadczonych specjalistów. Samodzielne wyciskanie pryszczy z wodą może przenosić ognisko chorobowe na inne obszary ciała, a także pozostawiać nieestetyczne blizny.

Pryszcze z wodą – przyczyny

Jedną z głównych przyczyn powstawania pryszczy z wodą jest trądzik pospolity, inaczej zwany młodzieńczym, występujący w wieku dojrzewania, czyli najczęściej w okresie 11-18 lat. To choroba skóry, która powstaje wskutek nadmiernej stymulacji androgenowej, co wpływa z kolei na nadmierne pobudzenie czynności gruczołów łojowych. Objawami trądziku pospolitego są zaskórniki, grudki na twarzy, w tym pryszcze z wodą oraz krosty ropne o różnym nasileniu. Powodem występowania krostek z wodą i wyprysków mogą być również alergie, które należy zdiagnozować u lekarza specjalisty, czyli alergologa. W przypadku osób dorosłych, podłoże występowania pryszczy z wodą często ma związek z niezdrową dietą, używkami, a także niewłaściwą higieną skóry. Nierzadko tego rodzaju niedoskonałości urody są też spowodowane czynnikami genetycznymi.

Pryszcze z wodą – profilaktyka

W sytuacji, gdy pryszcze wypełnione wodą pojawiają się na skórze z powodu trądziku pospolitego, dobrze jest zwrócić uwagę na swój jadłospis. Dla poprawy wyglądu skóry wskazane jest spożywanie dużej ilości zielonych warzyw, a także picie dużej ilości wody, dodatkowo można też stosować herbaty ziołowe z bratka. Należy unikać ostrych przypraw, fast foodów oraz słodyczy, ponieważ nasilają one zewnętrzne objawy trądziku. Niezwykle istotne jest także przestrzeganie zasad higieny, częste oczyszczanie twarzy specjalnymi preparatami przeciwtrądzikowymi oraz przeprowadzanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które usuwają nadmiar sebum.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy z wodą

Zabiegami polecanymi w skutecznym leczeniu pryszczy wypełnionych wodą, a także krost ropnych i blizn potrądzikowych są, między innymi:

Yellow Peel

Cosmelan

Peeling Refresh

Maska tretinoinowa

Alma Harmony Acne

Peeling Salipeel Lic

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Peeling chemiczny

PRX

Sebacia

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki