AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Ślepe krosty

Ślepe krosty – informacje ogólne:

Ślepe krosty to powstające na naszej skórze pryszcze, które nie są bezpośrednio widoczne gołym okiem. Problem polega w głównej mierze na tym, że pojawiają się pod skórą i są niezwykle bolesne. Ślepy pryszcz pojawia się w naszych porach, co bardzo łatwo wyczuć palcem. Do zatykania się porów i pojawienia się ślepej krosty w głównej mierze przyczynia się występowanie sebum (łoju skórnego) wraz z brudem, który w procesie utleniania się tworzy bolącą, podskórną krostę. Obszar naszej skóry dotknięty tym schorzeniem może odznaczać się zaczerwienieniem – to właśnie wtedy dochodzi do jego skórnego zapalenia.

Ślepe krosty często występują u nastolatków, którzy przechodzą okres dojrzewania hormonalnego.

Ślepe krosty – zapobieganie:

Bardzo pomocna w walce ze ślepymi krostami jest przede wszystkim dobrze utrzymana higiena skóry. W celu dokładnego oczyszczenia naszej twarzy nie wolno zapominać o korzystaniu z toników, które mają za zadanie m.in. utrzymać prawidłowe pH naszej cery. Żele oczyszczające również okażą się niezwykle przydatne, podobnie jak regularny peeling twarzy.

Nie zapominajmy o tym, aby tych pryszczy nie wyciskać! Może to tylko pogorszyć ich stan, ponieważ możemy wcisnąć je jeszcze głębiej.

Ślepe krosty – zabiegi:

Aby lepiej poznać przyczynę powstawania ślepych krost, najlepiej udać się do dermatologa. Na rynku są dostępne maści, które pomogą nam w pozbyciu się tych bolesnych, podskórnych i uciążliwych pryszczy. Możemy również przetestować na sobie specjalne naklejki na trądzik, które mogą znacznie pomóc. Naklejki te można dostać w aptece. Natomiast dla fanów domowych sposobów na walkę z tymi niechcianymi krostami dobrą alternatywą może okazać się olej z drzewa herbacianego bądź miód.

Polecane zabiegi przy leczeniu ślepych krost:

Sebacia

Peeling chemiczny

Alma Harmony Acne

Maska tretinoinowa

Konsultacja dermatologiczna

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki