AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Tłuszcz na kolanach

Tłuszcz na kolanach, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w ich obrębie, a także nad i pod nimi, jest zjawiskiem naturalnym, dotykającym w szczególności kobiety. Panie mają większą skłonność do odkładania się tłuszczu w rejonie od pasa w dół niż panowie.

Tłuszcz na kolanach – przyczyny

Tłuszcz nad kolanami, pod nimi, a także w ich obrębie może wynikać z otyłości lub nadwagi lub też skłonności do nadmiernego odkładania się tłuszczu w dolnych partiach ciała – ten typ figury zwykle określa się mianem ,,gruszki” i jest on charakterystyczny dla kobiet. Czasem problem ten może dotyczyć nawet szczupłych osób, u których tłuszcz odkłada się jedynie w okolicach kolan.Nadmierne otłuszczenie tych partii często łączy się cellulitem na kolanach.

Tłuszcz nad kolanami – leczenie

Jeżeli tłuszcz nad kolanami jest wynikiem nadmiernej masy ciała, konieczna będzie jej redukcja. W pozostałych przypadkach na początek warto wypróbować ćwiczeń na kolana, w tym popularne przysiady, skipy, wypady czy unoszenia nóg w leżeniu na boku. Wysoką skuteczność wykazuje także tzw. krzesełko – opieranie się o ścianę z nogami ugiętymi pod kątem 90o w kolanach i biodrach oraz zataczanie nogami kółek w pozycji leżącej. Kiedy ćwiczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów, można rozważyć zabiegi medycyny estetycznej, w tym najlepiej znaną pacjentom liposukcję kolan, ale też lipolizę ultradźwiękową i iniekcyjną, zabiegi z użyciem lasera i fal RF (radiofrekwencja) oraz endermologię, czyli rodzaj endomasażu.

Polecane zabiegi usuwania tłuszczu na kolanach:

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo Lipotransfer iLipo Liposukcja z lipotransferem Endermologia LPG Alliance Sculpsure Vela Shape III

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki