AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Tłuszcz na udach

Tłuszcz na udach to nic innego, jak nadmiar tkanki tłuszczowej ulokowanej na ich obszarze. Dość często zdarza się, że u kobiet to właśnie tutaj skupia się większość komórek tłuszczowych – wynika to z fizjologii organizmu, jak choćby specyficzna produkcja hormonów. Często towarzyszy temu cellulit na udach, czyli tzw. lipodystrofia typu kobiecego, polegająca na rozrastaniu się adipocytów (komórek tłuszczowych) w nierównomierny sposób.

Tłuszcz na udach – przyczyny

Najczęściej tłuszcz na udach nie jest związany z żadną chorobą. Zwykle to wynik nadwagi lub otyłości. Gromadzenie się tkanki tłuszczowej głównie w obrębie ud i pośladków jest charakterystyczne dla budowy anatomicznej kobiet. Z pewnością niektóre panie mają do tego większą skłonność – taki typ figury najczęściej określa się mianem ,,gruszki”. Czasami zdarza się, że nadmiar tłuszczu na udach związany jest z chorobą, nazywaną obrzękiem lipidowym – zwykle objawia się bolesnością ud i wyczuwalnymi, guzkowatymi zmianami oraz niemożnością zgubienia tkanki tłuszczowej z tego obszaru. Niekiedy schorzenie to występuje równocześnie z obrzękiem limfatycznym.

Tłuszcz na udach – usuwanie

Jeśli nadmiar tkanki tłuszczowej nie wynika z choroby, możemy spróbować pozbyć się go naturalnymi metodami – najzdrowsze i najskuteczniejsze będzie połączenie odpowiedniej diety i ćwiczeń na szczupłe uda, jak przysiady, wypady i wykroki. Warto pamiętać o równomiernym wzmacnianiu wszystkich mięśni – panie często zapominają o tzw. przywodzicielach, pozwalających kształtować wewnętrzną stronę ud. Do tych działań można też dołączyć masaże oraz balsamy ujędrniające, które pomogą w walce z cellulitem na udach. Nie można jednak zapominać, że nie istnieją ćwiczenia spalające tłuszcz na udach, które nie mają wpływu na resztę sylwetki – nie da się regulować, z której partii ciała chcemy schudnąć. Dlatego, jeśli tłuszcz na udach jest bardzo uporczywy i nie udało się go usunąć żadną dietą czy ćwiczeniami, warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej. Najbardziej popularnym sposobem na to, jak wyszczuplić uda, jest liposukcja, którą można wykonać z lipotransferem, czyli przeniesieniem nadmiaru tkanki tłuszczowej w inne partie ciała, np. biust. Do wyboru mamy także:
Zabiegi ultradźwiękami – wyszczuplają i ujędrniają niemal każdą partię ciała.
Redukcję laserową – wysoka skuteczność przy małej inwazyjności.
Endermologię – czyli próżniowy endomasaż, który skutecznie zwalcza cellulit na udach.
Zabieg z wykorzystaniem fal RF – inaczej radiofrekwencji. Zmniejsza tkankę tłuszczową, zwalcza cellulit i ujędrnia skórę.

Polecane zabiegi usuwania tłuszczu na udach:

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo

Liposukcja laserowa – LipoLife 3G 


Lipotransfer
iLipo
Liposukcja z lipotransferem
Endermologia LPG Alliance
Sculpsure
Vela Shape III

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki