Skip to main content

Trądzik na brodzie

Trądzik na brodzie – przyczyny powstawania

Trądzik na brodzie to objaw poważniejszej choroby, która obejmuje całą twarz – trądziku młodzieńczego lub trądziku u dorosłych. Za te dwie choroby skórne odpowiada nadmierna produkcja łoju przez gruczoły łojowe. Zapchane mieszki włosowe nie mogąc poradzić sobie z tak dużą ilością sebum, wyrzucają go na powierzchnię skóry. Za zbyt dużą produkcję łoju odpowiada zaburzona praca hormonów, ale także nieprawidłowa pielęgnacja skóry, zła dieta, zmęczenie, palenie papierosów czy nadpotliwość. Na wypryski na brodzie są także narażone kobiety w ciąży, podczas której dochodzi do dużych zmian hormonalnych.

Trądzik na brodzie – wygląd

Trądzik młodzieńczy i trądzik dorosłych może mieć różne oblicza i może być zlokalizowany tylko na brodzie. Wypryski przyjmują różny kształt – od czarnych zaskórników po ropne pryszcze. Wypryski są bolesne, powodują swędzenie i zaczerwienienie skóry. Należy zwracać szczególną uwagę na higienę cery – nie dotykać jej brudnymi rękami czy ręcznikami oraz nie przesadzać z makijażem, który jeszcze bardziej zatyka pory skóry.

Trądzik na brodzie – leczenie

Wyprysków na brodzie nie należy leczyć samodzielnie, ponieważ jest to nieskuteczna metoda, która przynosi odwrotny skutek – wyciskane pryszcze zostawiają blizny i roznoszą bakterie po innych obszarach twarzy. Osoby z cerą trądzikową powinny zgłosić się do dermatologa, który właściwie określi rodzaj trądziku oraz dobierze do niego odpowiednią terapię. Mogą nią być maści stosowane miejscowo lub leki przyjmowane doustnie. Oprócz tego, warto wprowadzić do terapii zabiegi medycyny estetycznej, np. peelingi, kwasy, mikrodermabrazję czy laseroterapię w przypadku blizn potrądzikowych.

Polecane zabiegi:

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku
Salipeel Lic
Peeling chemiczny
Whitening

0