Menu

Utrata gęstości skóry

Utrata gęstości skóry to problem, który najczęściej dotyka kobiety wskutek zmian hormonalnych zachodzących w ich organizmie. Utrata gęstości skóry najbardziej widoczna jest na twarzy – w postaci zapadniętych policzków i obwisłej skórze w okolicy żuchwy, tzw. chomików na twarzy.  

Utrata gęstości skóry – przyczyny

Utrata gęstości skóry związana jest bezpośrednio z procesem starzenia skóry i menopauzy. Po 40. roku życia wyraźnie zmniejsza się produkcja estrogenów (żeńskich hormonów), co wpływa na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego w skórze. Efektem tego procesu staje się wiotka, opadająca, cienka i odwodniona skóra. Z utratą prawidłowej gęstości skóry dużo szybciej mają do czynienia posiadaczki skóry suchej niż tłustej – skóra tłusta, ze względu na naturalnie grubą strukturę, dłużej zachowuje swoją gęstość i wolniej się starzeje.

Utrata gęstości skóry – leczenie

Utrata gęstości skóry to problem natury estetycznej, z którym możemy walczyć przy pomocy wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Szczególnie chętnie stosowanym przez Pacjentów rozwiązaniem są w tym przypadku wypełniacze, np. wolumetria przy pomocy kwasu hialuronowego. Bardzo pomocne mogą jednak okazać się również zabiegi laserowe, ultradźwięki, fale radiowe czy biowchłanialne nici liftingujące.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty gęstości skóry:

Peeling chemiczny
Yellow Peel
Mikrodermabrazja Hydrafacial
Peeling Retises CT
Endermolift
Kwas hialuronowy
Peeling medyczny PRX
Neauvia – organiczne wypełnianie
Sculptra
Mezoterapia igłowa
Wolumetria
Neauvia Hydro
Restylane Skinboosters
Karboksyterapia
Odmładzanie frakcyjne Fotona
Fotoodmladzanie Dye VL
Laser Icon
PicoSure
Osocze bogatopłytkowe Magellan
Stimulate&Lift
Vela Shape III – modelowanie podbródka
Accent Prime
Vela Shape III – modelowanie ciała
Lifting ultradźwiękowy Ultraformer III
Discovery Pico
SonoQueen
Endermologia LPG Alliance
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting