Utrata gęstości skóry to problem, który najczęściej dotyka kobiety wskutek zmian hormonalnych zachodzących w ich organizmie. Utrata gęstości skóry najbardziej widoczna jest na twarzy – w postaci zapadniętych policzków i obwisłej skórze w okolicy żuchwy, tzw. chomików na twarzy.  

Utrata gęstości skóry – przyczyny

Utrata gęstości skóry związana jest bezpośrednio z procesem starzenia skóry i menopauzy. Po 40. roku życia wyraźnie zmniejsza się produkcja estrogenów (żeńskich hormonów), co wpływa na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych, elastynowych i kwasu hialuronowego w skórze. Efektem tego procesu staje się wiotka, opadająca, cienka i odwodniona skóra. Z utratą prawidłowej gęstości skóry dużo szybciej mają do czynienia posiadaczki skóry suchej niż tłustej – skóra tłusta, ze względu na naturalnie grubą strukturę, dłużej zachowuje swoją gęstość i wolniej się starzeje.

Utrata gęstości skóry – leczenie

Utrata gęstości skóry to problem natury estetycznej, z którym możemy walczyć przy pomocy wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Szczególnie chętnie stosowanym przez Pacjentów rozwiązaniem są w tym przypadku wypełniacze, np. wolumetria przy pomocy kwasu hialuronowego. Bardzo pomocne mogą jednak okazać się również zabiegi laserowe, ultradźwięki, fale radiowe czy biowchłanialne nici liftingujące.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty gęstości skóry:

Peeling chemiczny

Yellow Peel

Mikrodermabrazja Hydrafacial

Peeling Retises CT

Endermolift

Kwas hialuronowy

Peeling medyczny PRX

Neauvia – organiczne wypełnianie

Sculptra

Mezoterapia igłowa

Wolumetria

Neauvia Hydro

Restylane Skinboosters

Karboksyterapia

Odmładzanie frakcyjne Fotona

Fotoodmladzanie Dye VL

Laser Icon

PicoSure

Osocze bogatopłytkowe Magellan

Stimulate&Lift

Vela Shape III – modelowanie podbródka

Accent Prime

Vela Shape III – modelowanie ciała

Lifting ultradźwiękowy Ultraformer III

Discovery Pico

SonoQueen

Endermologia LPG Alliance

Zaffiro – bezinwazyjny termolifting