AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Utrata jędrności skóry

Utrata jędrności skóry to jeden z podstawowych objawów nieuchronnego procesu starzenia skóry. Za jędrność skóry odpowiedzialna jest skóra właściwa, w której znajdują się fibroblasty – to znaczy komórki tkanki łącznej produkujące włókna kolagenowe i elastynowe. To dzięki nim skóra ma plastyczną zdolność do odkształcania się, rozciągania i dostosowywania do wszelkich warunków. Wraz z wiekiem fibroblasty stają się coraz mniej produktywne, przez co skóra traci swoją elastyczność, staje się wiotka, pozbawiona pierwotnej gęstości i objętości, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki.

Utrata jędrności skóry – objawy

Pierwsze objawy starzenia skóry można zaobserwować już po 20. roku życia – na początku pojawiają się kurze łapki wokół oczu oraz bruzdy nosowo-wargowe. W związku z tym, że skóra wokół oczu charakteryzuje się bardzo cienką i delikatną strukturą, najszybciej traci jędrność. Najbardziej zauważalne zmiany pojawiają się na skórze po 40. roku życia – skóra nie tylko przestaje być jędrna, lecz także traci swoją grubość, gęstość oraz odpowiedni poziom nawilżenia.

Utrata jędrności skóry – przyczyny

Wraz z upływem czasu i spadkiem produktywności fibroblastów zmienia się wygląd oraz struktura skóry. Funkcje replikacyjne i metaboliczne fibroblastów zanikają, przez co osłabieniu ulegają także procesy odnowy komórek. Włókna kolagenu i elastyny tracą swoje właściwości, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, struktura skóry ulega zniszczeniu, zaś tkanka staje się mniej gęsta i zaczyna wiotczeć. Wpływ na szybką utratę jędrności skóry twarzy mają różnorodne czynniki, np. predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, promieniowanie słoneczne, dieta, palenie papierosów czy nieprawidłowy sposób codziennej pielęgnacji.

Utrata jędrności skóry – leczenie

Pierwotną jędrność skóry możemy przywrócić poprzez różnorodne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, np. karboksyterapię, leczenie laserowe, nici liftingujące czy mezoterapie. Pomocne mogą okazać się tradycyjne zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego lub jadu kiełbasianego. Doskonałe efekty przynoszą także zabiegi z użyciem fal radiowych czy ultradźwięków.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty jędrności skóry:

Attiva – endodermalny lifting falami radiowymi Peeling chemiczny Endermolift Peeling medyczny PRX Neauvia Mezoterapia igłowa Neauvia Hydro Karboksyterapia Dermabrazja laserowa Fotona Frakcyjne nieablacyjne odmładzani skóry Icon Odmładzanie skóry Pico Sure Accent Prime Vela Shape III Modelowanie i ujędrnianie ciała Ultraformer III Discovery Pico Sono Queen Endermologia LPG Alliance Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki