Skip to main content

Utrata kolorytu skóry

Charakterystyczną cechą młodej i zdrowej skóry jest jej promienny wygląd, naturalne rozświetlenie i młodzieńczy blask. Wraz z upływem czasu i postępującego procesu starzenia skóra zaczyna się zmieniać i często pojawia się problem utraty kolorytu. Szara, ziemista i zmęczona skóra twarzy może być również wynikiem działania wielu innych czynników.

Utrata kolorytu skóry – przyczyny

Utrata młodzieńczego kolorytu skóry jest bardzo często efektem procesu starzenia się skóry – w szczególności po 40. roku życia dochodzi do wielu niekorzystnych dla naszego wyglądu zmian. Do czynników negatywnie odbijających się na stanie skóry możemy zaliczyć także: złą dietę (bogatą w produkty wysokoprzetworzone i ubogą w witaminy / minerały), zaburzenia snu, długotrwały stres, zmęczenie, odwodnienie, palenie papierosów, przebyte choroby, nadmierną ekspozycję słoneczną czy brak prawidłowej pielęgnacji. Ziemista skóra to też cecha charakterystyczna tłustej skóry twarzy, zaś szara twarz to częsty problem osób, które dużą ilość czasu spędzają w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Utrata kolorytu skóry – leczenie

Matowa i pozbawiona witalności skóra potrzebuje przede wszystkim zabiegów, które zapewnią pobudzenie naturalnych procesów odnowy, zrewitalizują ją, poprawią krążenie i ochronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Odpowiednio dobrane preparaty powinny przynieść skórze prawidłowy poziom nawilżenia i zapobiec jej odwadnianiu. Rodzaj zabiegu dobiera się pod względem przyczyny utraty kolorytu skóry oraz indywidualnych uwarunkowań, np. typu cery. Pacjentom oferowany jest szereg różnorodnych zabiegów poprawiających koloryt skóry, np. mezoterapia (przy użyciu specjalnych substancji i koktajli witaminowych), peeling medyczne, mikrodermabrajza czy laseroterapia.

Polecane zabiegi na utratę kolorytu skóry:

0