NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Utrata sprężystości skóry

Sprężystość to cecha charakterystyczna dla polimerów naturalnych, które stanowią jeden z podstawowych budulców organizmów żywych. Sprężystość pozwala na odwracalne zmiany kształtu materiałów polimerowych pod wpływem działania czynników zewnętrznych. To właśnie dzięki tej cesze skóra twarzy i ciała jest w stanie rozciągać się, a następnie powracać do pierwotnego kształtu. Sprężystość zapewnia skórze odpowiednia ilość włókien kolagenowych, elastynowych i retikulinowych. Wraz z wiekiem zaczyna ich ubywać, przez co mamy do czynienia z utratą sprężystości skóry.

Utrata sprężystości skóry – przyczyny

Poziom sprężystości skóry uzależniony jest w największym stopniu od ilości kolagenu w skórze – głównego białka tkanki łącznej, które charakteryzuje się wysoką odpornością na rozciąganie. Po 25. roku życia fibroblasty (komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny) stają się coraz mniej produktywne, przez co skóra traci swoją pierwotną sprężystość, jędrność i elastyczność. Wraz z utratą sprężystości, na skórze twarzy i ciała zaczynają pojawiać się również inne oznaki procesu starzenia: zmarszczki, bruzdy, fałdy, zagniecenia czy utrata promiennego kolorytu.

Utrata sprężystości skóry – leczenie

Utrata sprężystości skóry to problem, który wiąże się z nieodwracalnym procesem starzenia. Jednak dzięki innowacyjnym metodom z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej jesteśmy w stanie widocznie zredukować ten objaw. Sprężystość skóry mogą poprawić zabiegi z użyciem fal radiowych, ultradźwięków lub innowacyjnych urządzeń laserowych. Polecane przez specjalistów są również zabiegi mezoterapii, np.  endermologii czy z użyciem nici liftingujących. Można zdecydować się również na tradycyjny lifting twarzy metodą chirurgiczną.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty sprężystości skóry:

Attiva – endodermalny lifting falami radiowymi Endermolift Peeling medyczny PRX Neauvia Mezoterapia igłowa Rewitalizacja skóry Neauvia Hydro Karboksyterapia Dermabrazja laserowa Fotona Frakcyjne nieablacyjne odmładzanie skóry Icon Odmładzanie skóry Pico Sure Vela Shape III modelowanie i ujędrnianie ciała Ultraformer III Discovery Pico Sono Queen Endermologia LPG Alliance Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki