Menu

Utrata sprężystości skóry

Sprężystość to cecha charakterystyczna dla polimerów naturalnych, które stanowią jeden z podstawowych budulców organizmów żywych. Sprężystość pozwala na odwracalne zmiany kształtu materiałów polimerowych pod wpływem działania czynników zewnętrznych. To właśnie dzięki tej cesze skóra twarzy i ciała jest w stanie rozciągać się, a następnie powracać do pierwotnego kształtu. Sprężystość zapewnia skórze odpowiednia ilość włókien kolagenowych, elastynowych i retikulinowych. Wraz z wiekiem zaczyna ich ubywać, przez co mamy do czynienia z utratą sprężystości skóry.

Utrata sprężystości skóry – przyczyny

Poziom sprężystości skóry uzależniony jest w największym stopniu od ilości kolagenu w skórze – głównego białka tkanki łącznej, które charakteryzuje się wysoką odpornością na rozciąganie. Po 25. roku życia fibroblasty (komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny) stają się coraz mniej produktywne, przez co skóra traci swoją pierwotną sprężystość, jędrność i elastyczność. Wraz z utratą sprężystości, na skórze twarzy i ciała zaczynają pojawiać się również inne oznaki procesu starzenia: zmarszczki, bruzdy, fałdy, zagniecenia czy utrata promiennego kolorytu.

Utrata sprężystości skóry – leczenie

Utrata sprężystości skóry to problem, który wiąże się z nieodwracalnym procesem starzenia. Jednak dzięki innowacyjnym metodom z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej jesteśmy w stanie widocznie zredukować ten objaw. Sprężystość skóry mogą poprawić zabiegi z użyciem fal radiowych, ultradźwięków lub innowacyjnych urządzeń laserowych. Polecane przez specjalistów są również zabiegi mezoterapii, np. osoczem bogatopłytkowym, endermologii czy z użyciem nici liftingujących. Można zdecydować się również na tradycyjny lifting twarzy metodą chirurgiczną.

Polecane zabiegi w leczeniu utraty sprężystości skóry:

Attiva – endodermalny lifting falami radiowymi
Endermolift
Kwas hialuronowy
Peeling medyczny PRX
Neauvia
Sculptra
Mezoterapia igłowa
Rewitalizacja skóry Neauvia Hydro
Rewitalizacja skóry Restylane Skinboosters
Karboksyterapia
Laserowe odmładzanie frakcyjne Fotona
Dermabrazja laserowa Fotona
Frakcyjne nieablacyjne odmładzanie skóry Icon
Odmładzanie skóry Pico Sure
Osocze bogatopłytkowe Magellan System
Stimulatelift
Vela Shape III modelowanie podbródka
Vela Shape III modelowanie i ujędrnianie ciała
Ultraformer III
Discovery Pico
Sono Queen
Endermologia LPG Alliance
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting