AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wypadanie włosów po porodzie

Wypadanie włosów po porodzie, zwane też łysieniem poporodowym, to problem, z którym ma do czynienia każda kobieta mniej więcej 2-3 miesiące po urodzeniu dziecka. To przejściowy, ale bardzo nasilony proces, wynikający z zaburzeń hormonalnych w organizmie kobiety po ciąży.

Wypadanie włosów po porodzie – przyczyny

Wypadanie włosów po ciąży (łysienie poporodowe) jest odmianą łysienia telogenowego, którego przyczyn upatruje się przede wszystkim w gwałtownym spadku poziomu hormonów żeńskich (estrogenów) po porodzie. Pod wpływem tych zmian 60% włosów znajdujących się w fazie anagenu (wzrostu) wchodzi w fazę telogenu (spoczynku), powodując nadmierne wypadanie włosów po upływie około 3 miesięcy.

Wypadanie włosów po porodzie – objawy

Poporodowe wypadanie włosów może objąć nawet 20-30% wszystkich włosów. W czasie łysienia poporodowego wypadają także te włosy, które nie wypadały w czasie ciąży oraz włosy, które powinny wypaść obecnie zgodnie z naturalnym cyklem rozwoju włosów. Mimo natężonego charakteru wypadania włosów po porodzie, nie istnieje ryzyko całkowitego wyłysienia.

Wypadanie włosów po porodzie – leczenie

Łysienie poporodowe jest stanem przejściowym związanym z wahaniami poziomu hormonów w organizmie, w związku z czym nie wymaga podjęcia specjalistycznego leczenia. Samoistny odrost włosów następuje zazwyczaj w przeciągu 6-9 miesięcy od porodu, jednak okres ten może nieznacznie wydłużyć się u kobiet karmiących piersią – laktacja powoduje wzrost stężenia prolaktyny w organizmie, której nadmiar przyczynia się do wypadania włosów. Proces wzrostu nowych włosów możemy jednak przyspieszyć poprzez stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, suplementów diety lub zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. mezoterapii  lub karboksyterapii.

Polecane zabiegi leczenia wypadania włosów po porodzie:

Dr Cyj

Karboksyterapia

Smart Graft

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki