Menu

Zmarszczki marionetki

Zmarszczki marionetki to określenie stosowane wobec oznak starzenia się skóry, znajdujące się u styku policzków i brody. W tym miejscu skóra traci objętość i zaczyna opadać, tworząc tzw. „bruzdy marionetki”. Niestety wraz z wiekiem linie marionetki pogłębiają się, warto więc je zredukować w momencie, kiedy się pojawiają. Zapobiega tu zmęczonemu wyglądowi i wpływa na widoczne odmłodzenie twarzy.

Zmarszczki marionetki – przyczyny

Przyczyną powstawania bruzd marionetki jest utrata objętości skóry, związana z procesem starzenia się organizmu i zmniejszoną zawartością kwasu hialuronowego, a także włókien kolagenowych i elastyny. Charakterystyczne fałdy mogą się pojawić także wskutek nagłej utraty wagi, spowodowanej chociażby zmianą diety czy podjęciem aktywności fizycznej. Niewątpliwie występowanie linii marionetki uwarunkowane jest również genetycznie, cechę tę bowiem dziedziczymy po przodkach.

Zmarszczki marionetki – usuwanie

Usuwanie zmarszczek z linii marionetki odbywa się poprzez zastosowanie między innymi mezoterapii i peelingów. Skuteczne odmłodzenie twarzy możliwe jest także, dzięki wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym, za pomocą specjalistycznych preparatów. Procesowi redukcji oznak starzenia doskonale sprzyjają również nici liftingujące oraz osocze bogatopłytkowe, czyli tzw. wampirzy lifting, uwielbiany przez gwiazdy. Wypełnienie zmarszczek może też odbywać się za pomocą kwasu polimlekowego i hydroksyapatytu wapnia. Ponadto, w przypadku usuwania zmarszczek bruzd marionetki, znakomicie sprawdza się lifting skóry z zastosowaniem technologii HIFU, czyli z użyciem wiązki fal dźwiękowych. W celu doboru odpowiedniej metody leczenia, wskazana jest konsultacja ze specjalistą.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek marionetki

Neauvia Organic

Kwas hialuronowy

Azzalure

HIFU SonoQueen

Accent Ultra V

Kwas polimlekowy

Nici liftingujące PDO

Mikroplazma

Osocze bogatopłytkowe PRP

Ultraformer III

Yellow Peel