START! AKCJA CIAŁO 2022! Kup voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Zmarszczki marionetki

Zmarszczki marionetki to określenie stosowane wobec oznak starzenia się skóry, znajdujące się u styku policzków i brody. W tym miejscu skóra traci objętość i zaczyna opadać, tworząc tzw. „bruzdy marionetki”. Niestety wraz z wiekiem linie marionetki pogłębiają się, warto więc je zredukować w momencie, kiedy się pojawiają. Zapobiega tu zmęczonemu wyglądowi i wpływa na widoczne odmłodzenie twarzy.

Zmarszczki marionetki – przyczyny

Przyczyną powstawania bruzd marionetki jest utrata objętości skóry, związana z procesem starzenia się organizmu i zmniejszoną zawartością naturalnego wypełniacza, a także włókien kolagenowych i elastyny. Charakterystyczne fałdy mogą się pojawić także wskutek nagłej utraty wagi, spowodowanej chociażby zmianą diety czy podjęciem aktywności fizycznej. Niewątpliwie występowanie linii marionetki uwarunkowane jest również genetycznie, cechę tę bowiem dziedziczymy po przodkach.

Zmarszczki marionetki – usuwanie

Usuwanie zmarszczek z linii marionetki odbywa się poprzez zastosowanie między innymi mezoterapii i peelingów. Skuteczne odmłodzenie twarzy możliwe jest także, dzięki wypełnianiu zmarszczek wypełniaczem, za pomocą specjalistycznych preparatów. Procesowi redukcji oznak starzenia doskonale sprzyjają również nici liftingujące oraz zabieg mezoterapii. Wypełnienie zmarszczek może też odbywać się za pomocą kwasu polimlekowego i hydroksyapatytu wapnia. Ponadto, w przypadku usuwania zmarszczek bruzd marionetki, znakomicie sprawdza się lifting skóry z zastosowaniem technologii HIFU, czyli z użyciem wiązki fal dźwiękowych. W celu doboru odpowiedniej metody leczenia, wskazana jest konsultacja ze specjalistą.

Polecane zabiegi usuwania zmarszczek marionetki

Neauvia Organic Wypełniacz HIFU SonoQueen Accent Ultra V Nici liftingujące PDO Mikroplazma Ultraformer III Yellow Peel Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki