NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Żółte pryszcze

Żółte pryszcze – charakterystyka

Żółte pryszcze to niewielkie bąble, wypełnione żółtawą wydzieliną, które mogą pojawić się na twarzy, żuchwie, szyi, dekolcie, plecach oraz ramionach. Takie ropne zmiany są charakterystyczne dla skóry, która wydziela zbyt dużo sebum. W miejscu, w którym naskórek jest zbyt tłusty, pojawiają się zaskórniki, a te z kolei z czasem mogą przerodzić się w ropne krosty, zwane potocznie “pryszczami”. Na twarzy nadmiar sebum uwidacznia się zwykle w tzw. strefie „T”, obejmującej czoło, nos i brodę.

Żółte pryszcze – przyczyny

Powstawaniu żółtych pryszczy sprzyja nieprawidłowa dieta, na którą składają się tłuste, ciężkostrawne, pikantne lub smażone potrawy. Zmiany skórne są też następstwem zbyt dużej ilości białka w diecie, alkoholu czy kawy. Innymi powodami powstawania pryszczy są zaburzenia hormonalne, np. nadmiar stężenia prolaktyny, oraz niewłaściwa higiena lub używanie nieodpowiednich dla skóry kosmetyków. Na pojawienie się pryszczy wpływają też stres czy zmęczenie organizmu.

Żółte pryszcze – zapobieganie i leczenie

Aby zapobiec powstawaniu pryszczy, warto stosować odpowiednią dietę, tj. włączyć do niej oczyszczające zioła i produkty zawierające błonnik. Należy też pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów. Ponadto istotna jest higiena skóry i zdrowy tryb życia. Sprzymierzeńcami w walce z żółtymi pryszczami są niektóre kosmetyki, np, peelingi i płyny antybakteryjne. W poważniejszych przypadkach konieczne są jednak konsultacje u dermatologa, a w efekcie leczenie farmakologiczne (preparaty ziołowe z laktoferyną, izotretynoina), w tym także hormonalne.

Polecane zabiegi leczenia żółtych pryszczy:

Sebacia

Peeling chemiczny

Alma Harmony Acne

Maska tretinoinowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki