Skip to main content

Fakty i mity o depilacji laserowej

Zastanawiasz się nad depilacją laserową bikini, nóg czy pach, ale wciąż docierają do Ciebie sprzeczne informacje na jej temat? Masz obawy dotyczące bólu czy braku trwałości efektów? Poznaj fakty i mity na temat epilacji, które rozwieją Twoje wątpliwości!

Depilacja laserowa jest bardzo bolesna – MIT

Najnowsza technologia pozwoliła niemal całkowicie wyeliminować doznania bólowe towarzyszące epilacji. Na tym tle szczególnie wyróżnia się laser Thunder, który dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia ograniczył odczucia do sporadycznych, lekkich ukłuć. Minimalny dyskomfort może wystąpić także podczas epilacji urządzeniem Motus. Za sprawą technologii „in motion” oraz szafirowej płytki schłodzonej do 15 stopni Celsjusza, doznania ograniczają się jedynie do kojącego chłodu i drobnych ukłuć. Oczywiście wiele zależy od progu bólu Pacjenta i jego indywidualnych odczuć.

Laser nie działa na jasne włoski – MIT

Ten mit jest nieprawdziwy w kontekście laserów używanych w Klinice Miracki, które są najnowocześniejszymi i najskuteczniejszymi urządzeniami do epilacji. Starsze technologie rzeczywiście nie radziły sobie z wyłapywaniem barwnika w jasnych i cienkich włoskach, stąd błędne przekonania, ze wciąż stanowi to przeszkodę. Laser Motus i Thunder precyzyjnie wychwytują nawet niewielkie ilości melaniny, dlatego doskonale sprawdzają się w zabiegach epilacji u osób o jasnych włosach.

Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu epilacji – PRAWDA

Zarówno przed, jak i po epilacji laserowej nie należy eksponować skóry na słońce, a także powinno się zrezygnować z wizyt w solarium i aplikacji samoopalaczy.  Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, ponieważ może wywołać skutki uboczne, np. poparzenie, powstania przebarwień lub blizn.

Depilacja laserowa daje trwałe rezultaty – PRAWDA

Lasery używane w naszej klinice do epilacji – Thunder, Vectus i Motus – stanowią najnowocześniejszy sprzęt i gwarantują pozbycie się niechcianych włosów na zawsze w ok. 95%. Jednakże pojedyncze, słabsze włoski mogą pojawić się po latach, dlatego wówczas warto powtórzyć zabieg. Potrzeba powtórzenia zabiegu jest także zależna od naturalnych uwarunkowań osoby poddającej się epilacji, m.in. jej gospodarki hormonalnej.

Depilację laserową można wykonywać tylko w okresie jesienno-zimowym – MIT

Depilacja laserowa jest możliwa o każdej porze roku, jednak w miesiącach silnego działania promieni UV należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę skóry. Odzież i krem z wysokim filtrem powinny zapobiec ewentualnym podrażnieniom spowodowanym działaniem słońca na miejsce zabiegowe. Należy też unikać kąpieli w basenach czy korzystania z saun. Przestrzegając zasad i zachowując ostrożność depilacji laserowej można poddawać się przez cały rok.

Twoja skóra zyskuje na epilacji – PRAWDA

Uczulenia, wysypki, podrażnienia, zacięcia, małe krwawienia, ranki – każdy, kto próbował tradycyjnej depilacji maszynką, doskonale zna ten dyskomfort. Decydując się na epilację laserową Twoja skóra nie będzie już narażona na wszystkie uciążliwości towarzyszące goleniu. Epilacja to gładkość bez podrażnień!

Wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej – MIT

Liczba zabiegów uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta, zwykle waha się między 4 a 6 wizytami, niektórzy Pacjenci potrzebują ich 8. Związane jest to z fazami wzrostu włosów, bowiem ich usunięcie jest możliwe tylko w anagenie (czyli fazie aktywnej). W zależności od obszaru ciała dane fazy różnią się okresem trwania, a podczas zabiegów epilacji dążymy, aby każdy włos „złapać” w czasie anagenu. Wymagane odstępy czasowe to 4 tygodnie w przypadku zbędnego owłosienia na twarzy, 6 tygodni dla rąk, pleców, brzucha i bikini oraz 8 tygodni dla nóg. Przestrzeganie odpowiednich przerw czasowym między powtórzeniami to podstawa skuteczności depilacji laserowej.

Zapisz się na wizytę już dziś!

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0