NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Czy implanty piersiowe mogą powodować raka piersi?

Zabieg powiększania biustu implantami od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Często panie chcą zdecydować się na operacyjne powiększanie piersi, jednak mają wiele obaw związanych z samą procedurą lub z implantami. Jedną z takich niepewności jest ta, która dotyczy raka piersi. Czy implanty piersiowe mogą powodować raka? Odpowiadamy!

Spis treści:

Powiększanie piersi implantami – jak wygląda?

Z czego zrobione są implanty piersiowe?

Czy implanty piersiowe mogą powodować raka?

Powiększanie piersi implantami – jak wygląda?

Powiększanie piersi implantami wykonywane jest operacyjnie, a zabieg przeprowadzany jest przez chirurga plastyka. Zanim jednak pacjentka trafi na salę operacyjną, musi zgłosić się na konsultację, która jest niezwykle ważnym elementem – to właśnie wtedy lekarz poznaje oczekiwania pacjentki względem rezultatu zabiegu i wspólnie z nią ustala kształt i wielkość implantów. Konsultacja wstępna jest także momentem, w którym lekarz odpowiada na pytania, rozwiewa wszystkie wątpliwości, informuje o przeciwwskazaniach i kwalifikuje pacjentkę do zabiegu. Sama operacja nie jest bolesna, ponieważ wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, czyli pod narkozą. Chirurg plastyk wykonuje nacięcie i umieszcza implant w odpowiednim, bezpiecznym miejscu – zazwyczaj pod mięśniem, dzięki czemu gruczoł mlekowy nie zostaje uszkodzony. Po zabiegu pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz pooperacyjny, który stabilizuje piersi i jest niezbędny w początkowej fazie rekonwalescencji. Pierwsze efekty będą widoczne od razu po zabiegu, jednak z finalnego wyglądu piersi pacjentka będzie mogła cieszyć się po ok. 12 miesiącach.

Z czego zrobione są implanty piersiowe?

Jeśli zastanawiasz się, czy implanty piersiowe mogą powodować raka piersi, powinnaś najpierw wiedzieć, z jakiego materiału są wykonywane implanty, które służą do zabiegu powiększania piersi. Ze względu na to, z czego zrobione są implanty, możemy wyróżnić ich dwa rodzaje – wypełnione żelem silikonowym oraz wypełnione solą fizjologiczną. Sól fizjologiczna to płyn, który swoim stężeniem przypomina skład płynów międzykomórkowych w organizmie. To właśnie ten preparat stosuje się w kroplówkach i do rozcieńczania leków podawanych dożylnie – sam ten fakt już pokazuje, że jest to substancja zupełnie bezpieczna. Jednak zdecydowanie bardziej popularne są implanty wypełnione żelem silikonowym. Wynika to z tego faktu, że silikon nie powoduje uczucia „przelewania się” wewnątrz piersi oraz nie ma tak dużej tendencji do nieestetycznego marszczenia się na bokach biustu. Dodatkowo żel silikonowy posiada gęstość zbliżoną do naturalnej tkanki, przez co piersi nie tylko mają naturalny wygląd, ale są także naturalne w dotyku. Ważne jest także to, że silikonowe implanty są nie tylko estetyczne, ale również w pełni bezpieczne.

Czy implanty piersiowe mogą powodować raka?

Oczywiście implanty piersiowe nie powodują raka piersi i jest to mit. Jak już wspomnieliśmy, w celu powiększenia piersi umieszcza się implanty z solą fizjologiczną lub żelem silikonowym, a obie te substancje są w pełni bezpieczne, nietoksyczne i nie mają właściwości kancerogennych. Ważne jest jednak to, aby zabiegowi powiększenia biustu poddać się w profesjonalnej klinice pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Wtedy mamy pewność, że implanty, których użyje, będą pochodziły ze sprawdzonego źródła od wiarygodnego producenta. W Klinice Miracki do powiększania piersi używamy renomowanych i niezwykle cenionych przez chirurgów plastyków na całym na świecie implantów marki Motiva lub Mentor. Implanty tych producentów przechodzą całą serię testów i badań, posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty oraz zapewniają najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Pamiętaj, że zawsze masz prawo zapytać lekarza, który będzie wykonywał zabieg, o to, jakich implantów będzie używał i z czego zostały wykonane. Zbyt niska cena operacji i unikanie odpowiedzi na pytania dotyczące implantów, są niepokojącym sygnałem, aby w trosce o swoje zdrowie udać się do innej kliniki.

Chciałabyś powiększyć piersi implantami? A może interesuje Cię inny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej? Umów się na konsultację w Klinice Miracki!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki