Skip to main content
,

Ile kosztuje laserowe usuwanie pieprzyków w Katowicach?

Potrzeba usunięcia obecnych na ciele pieprzyków jest kwestią indywidualną i zazwyczaj ma charakter czysto estetyczny. Niekiedy przeprowadzenie zabiegu jest wskazane z powodów medycznych, takich jak podatność znamienia na urazy (związana z jego wielkością lub położeniem) bądź zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Zabieg jest prosty i można go przeprowadzić w sposób mało inwazyjny – przy pomocy laseroterapii. Jak wygląda i ile kosztuje laserowe usuwanie pieprzyków w Katowicach? Sprawdź!

Czym są i skąd się biorą pieprzyki na skórze?

Pieprzyki należą do znamion skórnych. Zwykle mają formę małych, ciemniejszych od reszty skóry plamek, które wyraźnie odznaczają się na ciele. Zwykle mają kolor czarny, szary lub brązowy.

Pieprzyki powstają w wyniku skupienia się komórek pigmentowych w jednym miejscu. Mogą być płaskie lub wypukłe, a także występować pojedynczo lub w grupach. Zazwyczaj pojawiają się w okresie dzieciństwa lub dojrzewania, ale mogą również formować się w późniejszym wieku.

Niektóre pieprzyki mogą być dziedziczne. Większość z nich powstaje jednak w wyniku narażenia na promieniowanie UV bądź innych czynników wewnętrznych lub zewnętrznych. Na powstawanie lub zmianę struktury znamion tego typu mogą mieć wpływ m.in. wahania hormonalne lub częsty kontakt z niektórymi substancjami chemicznymi.

Większość pieprzyków jest nieszkodliwa, jednak wszystkie muszą być regularnie monitorowane. Należy zwracać uwagę na wszelkie zmiany w ich wyglądzie, zwłaszcza te dotyczące koloru, wielkości, kształtu lub wypukłości. Każda taka różnica może, choć nie musi, być oznaką nowotworu skóry. Ważnym aspektem są regularne wizyty kontrolne u lekarza dermatologa.

Jak przebiega laserowe usuwanie pieprzyków?

Usuwanie pieprzyków i innych zmian skórnych można przeprowadzić na kilka sposobów. Jedną z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej nowoczesnych metod jest laseroterapia.

Zabieg tego typu rozpoczyna się od konsultacji medycznej z lekarzem. Omawiane są cele procedury i możliwe do osiągnięcia rezultaty,a także ewentualne efekt uboczne (np. blizny). Na tym etapie wykluczane są również przeciwwskazania do zabiegu.

Procedura właściwa składa się z kilku etapów. Na początku specjalista kalibruje urządzenie medyczne, dostosowując długość wiązki laserowej do głębokości, na jakiej zmiana skórna znajduje się w ciele pacjenta. Następnie znamiona zostają usunięte, a naczynia krwionośne i limfatyczne – od razu zamknięte w miejscach cięcia. Cały zabieg trwa kilka minut i najczęściej nie wymaga powtarzania.

Laserowe usuwanie pieprzyków jest mało inwazyjne i zdecydowanie mniej bolesne niż pozbywanie się zmian przy pomocy tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. W przypadku nowoczesnej metody pracy zastosowanie znieczulenia jest kwestią indywidualną, w większości wypadków zależną od pacjenta.

Po usunięciu pieprzyka zaleca się przekazanie wycinka do badania histopatologicznego. Pozwala to stwierdzić, czy wśród usuniętych tkanek znalazły się komórki nowotworowe. Warto pamiętać, że nie każdy nowotwór ma charakter złośliwy, jednak monitorowanie ich występowania na ciele jest niezwykle istotne z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej.

Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania pieprzyków w Katowicach?

W naszych gabinetach przeprowadzamy m.in. zabiegi usuwania pieprzyków laserem. Cena procedury jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od tego, w jakim miejscu na ciele znajduje się dana zmiana skórna, a także jak dużą powierzchnię zajmuje.

Pojedynczy zabieg kosztuje 300 zł. Dostępne są także korzystne pakiety, które pozwalają znacząco obniżyć cenę terapii w przypadku, gdy usuwane są więcej niż 3 pieprzyki naraz lub gdy pacjent zdecyduje się na usługi dodatkowe: znieczulenie nasiękowe, biopsję ścinającą, badanie histopatologiczne.

Masz pytania? Przyjdź do wybranego oddziału Kliniki Miracki w Katowicach, Krakowie, Warszawie lub Łodzi. Nasi specjaliści chętnie udzielą Ci profesjonalnej konsultacji i pomogą w wyborze zabiegów medycyny estetycznej, dzięki którym pozbędziesz się niepokojących Cię problemów skórnych.