Skip to main content

Gdzie usunąć tatuaż w Łodzi?

Tatuowanie ciała jest dziś czymś normalnym, a nawet pożądanym. Kolorowe rysunki i napisy na skórze mogą stanowić estetyczną ozdobę, sposób na upamiętnienie ważnego wydarzenia lub wyraz głębokich uczuć do drugiej osoby. Wykonując tatuaż, zwykle nie mamy w planach późniejszego jego usunięcia. Zdarza się jednak, że taka konieczność następuje. W jaki sposób i gdzie można pozbyć się niechcianego wzoru z ciała? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, przeczytaj poniższy artykuł.

Usuwanie tatuażu – czy to proste?

Tatuaż to trwała pigmentacja ciała, wykonana przy użyciu specjalnego tuszu, który w procesie tatuowania zostaje wprowadzony głęboko w skórę. Dzięki temu kolor utrzymuje się przez długi czas, bez ryzyka szybkiego wytarcia czy zmetabolizowania pigmentu przez organizm. Metody aplikacji tuszu są różne, a technika wykonania tatuażu ma znaczenie przy jego usuwaniu.

Depigmentacja skóry może zostać skutecznie i bezpiecznie przeprowadzona wyłącznie w profesjonalnym  gabinecie medycyny estetycznej. Wykwalifikowany personel medyczny stosuje do tego laser pikosekundowy, który po prawidłowym skalibrowaniu emituje wiązki świetlne o odpowiedniej długości. Promienie lasera przenikają przez naskórek do skóry właściwej, gdzie rozbijają zaaplikowany przez tatuażystę pigment na mniejsze fragmenty. Dzięki temu tusz może zostać stopniowo usunięty przez układ odpornościowy organizmu.

Niestety nie wszystkie tatuaże da się łatwo usunąć. Oprócz techniki aplikacji, wpływ na to mają takie czynniki jak rozmiar wzoru, rodzaj i kolor pigmentów, głębokość osadzenia tuszu pod skórą, umiejscowienie tatuażu na ciele oraz indywidualny typ skóry pacjenta. Wszystkie te zmienne są dokładnie analizowane przez lekarza medycyny estetycznej przed rozpoczęciem laseroterapii.

Jak usunąć tatuaż?

Laserowe usuwanie tatuażu to metoda depigmentacji skóry, która cieszy się dużą, choć nie stuprocentową skutecznością. Procedura przebiega wieloetapowo – aby pozbyć się całości niechcianego pigmentu potrzebnych jest zazwyczaj od kilku do kilkunastu sesji zabiegowych. Najkrócej trwa usuwanie makijażu permanentnego – jest to rodzaj tatuażu, w którym pigment umieszczany jest najpłycej.

Przed przystąpieniem do depigmentacji odbywa się konsultacja medyczna. Jej celem jest ustalenie zakresu pracy oraz możliwych do osiągnięcia rezultatów. Lekarz medycyny estetycznej na tym etapie wyklucza również ewentualne przeciwwskazania do laseroterapii. Przykładowo wykluczające mogą być ciąża i laktacja, silna lub świeża opalenizna, skłonność do bliznowców, a także aktywne infekcje w okolicach zabiegowych oraz niektóre choroby przewlekłe.

Przy zabiegach z wykorzystaniem lasera duże znaczenie ma odpowiednie podejście do kwestii bezpieczeństwa. Nieprawidłowo przeprowadzona depigmentacja może powodować duży dyskomfort, a także skutkować pozostawieniem blizn na skórze. Kolejne sesje zabiegowe muszą przeprowadzane w określonych odstępach czasowych, aby umożliwić skórze właściwą regenerację. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby zabieg został przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Gdzie usunąć tatuaż w Łodzi?

Klinika Miracki oferuje profesjonalne usuwanie tatuaży oraz makijaży permanentnych. Stosujemy innowacyjne sprzęty medyczne, które umożliwiają pozbycie się nawet najbardziej opornych na depigmentację wzorów. Dysponujemy trzema różnymi laserami pikosekundowymi, które stosujemy w zależności od potrzeb danego pacjenta. Wybór sprzętu zostaje przeprowadzony profesjonalnie na etapie konsultacji wstępnej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych sprzętów i zaangażowaniu wysoko wykwalifikowanego personelu jesteśmy w stanie usunąć nawet te tatuaże, które zostały wykonane przy użyciu najbardziej problematycznych (kolorowych) pigmentów.

Masz pytania? Przyjdź do Kliniki Miracki w Łodzi i skorzystaj z profesjonalnej konsultacji medycznej. Nasi specjaliści chętnie rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i doradzą, w jaki sposób najlepiej możesz zadbać o swoją skórę. Zapraszamy!

0